Estetik Yaptırmadan Önce Bilmeniz Gerekenler
4 Şub, 2018 15:42 tarihinde eklendi

Estetik Yaptırmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Estetik Yaptırmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Birçok kişi, özellikle yaşlanmanın etkilerinden kurtulmak için vücutlarında bazı değişiklikler yapmak ister. Bu değişiklikler genellikle estetik operasyon ile mümkün olur. Fakat estetik yaptırmadan önce bazı sorulara net cevaplar almak ve buna göre bir girişimde bulunmak gerekir.

Estetik ameliyat için doğru doktoru nasıl seçmeli?

Kulaktan kulağa yayılan ve oldukça tavsiye edilen isimler gerçekten harika şeyler yapabilir. Ancak doktorunuzun sıkça tavsiye edilen, güvenilir bir isim olması ile birlikte ilgilendiğiniz alan üzerine bilgili ve deneyimli bir operatör olduğundan emin olun. Ayrıca doktorunuzu tanımanız ve ameliyat ortamını iyi kontrol etmeniz gerelir. Hastanenin ve ortamın gerekli kriterlere sahip olup olmadığından emin olun. Mümkünse, klinikte daha önce ameliyat olmuş hastalarla görüşün ve görüşlerini alın.

Doktorla ilk görüşme nasıl olur?

Öncelikle, bu görüş 30-45 dakikadan daha kısa sürmemelidir. İlgilendiğiniz estetik işlemlere bağlı olarak, bu zaman gerekirse bir veya daha uzun da sürebilir. Doktorunuz size geçireceğiniz operasyonun tüm ayrıntılarını söylemelidir. Randevudan önce, iyi bir araştırma yapın ve önem verdiğiniz her şeyi soracağınız bir liste yapın ve en ufak ayrıntıyı dahi sorun. Bu ameliyat için doğru aday olup olmadığınızı potansiyel riskler hakkında bilgi almalısınız.

Ameliyat sonrası iyileşme süreci

Ameliyatın ardından iyileşme süresi prosedüre göre değişiklik gösterse de, genellikle hastalar bir hafta içinde ayağa kalkarlar ve günlük yaşamlarına geri dönerler. Fakat estetik işlemin net sonucunu görmek 6 ay sürer, bazen bundan daha uzun da sürebilir.

Ameliyattan ardından herhangi bir iz kalır mı?

Uygulamaya bağlı olarak, iz kalma olasılığı % 50’dir. Kullanılan yöntem ve iyileşme sürecine bağlı olarak izler nasıl olacağı ve vücudunuzun hangi bölümünde oluşacağı değişkenlik gösterebilir.

Çok para ve zaman harcamadan tatmin edici sonuçlar elde etmek için hangi estetik operasyonlar tercih edilmelidir?

Kimyasal peeling, cerrahi olmayan ve dolgu gibi uygulamaların çok başarılı sonuçlar verdiği bilinen bir gerçek. Bununla birlikte göğüs büyütme, küçültme ve kaldırma gibi estetik işlemler de kısa sürede sonuç verebilir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *