Manken, Fotomodel, Dizi Oyuncular Aranıyor
4 Şub, 2018 14:55 tarihinde eklendi

Manken, Fotomodel, Dizi Oyuncular Aranıyor

Çevremizdeki birçok kişi mankenlik model olmak istiyor çünkü bu meslek hem göz kamaştırıcı olmaktadır hem de maddi açıdan getirisi fazla olmaktadır. Bunun haricinde ise ünlüler dünyasında tanınmak istemelerinden kaynaklı olmaktadır.

Mankenlik son derece rekabetçi bir durum gerektirir ancak başarılı modeller zamanlarını sevdikleri işleri yaparak harcamaktadırlar. Mankenlik dünyasına girerken nelerin olacağını bilmek, sizi bir model haline getirmeye yardımcı olabilmektedir.

Manken olmanın en başta bilinmesi gereken hususlarından olan sağlıklı beslenme oldukça önemlidir. Sağlıklı yiyecekler yiyerek veya sağlıklı içecekler içerek kişisel beslenmeye özen gösterilmelidir. Beslenmenin haricinde ise beslenme kadar önemli olan bir maddede tabi ki de yapılacak olan sporu düzenli ve disiplinli bir şekilde yapmak gelmektedir. Sağlıklı bir vücuda sahip olmak kendi vücudunuza en iyi şekilde bakmanıza yardımcı olacaktır.

 Manken Olmak İçin Neler Yapılmalıdır?

– Yapılması planlanan spor branşlarından mankenlik adına en önemlisi fitness egzersizleridir. Modellerle özel olarak çalışan bir eğitmenden yardımlar alarak çalışmayı tercih etmek sizin açınızdan en faydalısı olacaktır. Eğitmene mankenlik hedeflerinizden ve mankenliğe karşı bakış açınızın nasıl olması gerektiğinden bahsedin. Ve bu hedefleri destekleyecek özel bir egzersiz aktiviteleri’ni eğitmenden talep edin.

– Doğru yemek yani yine doğru beslenmek oldukça önemlidir. Bazı insanların söylediklerinin aksine, genetiği ile oynanmış olan gıdalardan değil onun yerine sağlıklı yiyeceklerden yemelisiniz. Sebzeler, meyveler, kepekli tahıllar, sağlıklı yağlar ve proteinler diyetinizin temellerini oluşturmalıdır. Şekerler, nişastalar, boş karbonhidratlar ve sağlıksız yağlardan mümkün olduğunca kaçınılmalıdır.

– Mankenliğin en önemli hususunun dış görünüş olduğunu onaylarsak içilecek olan suyun önemi de oldukça fazladır. Gazlı içeceklerden hatta diyet sodaların’dan kaçının ve alkol alımını en aza indirin.

– Kendinizin sağlıklı ve bakımlı görünmesine dikkat etmelisiniz. Ne giyeceğiniz veya kendinizi nasıl taşıyacağınız fazlasıyla önemlidir. Ancak cildinizin ve saçlarınızın sağlığını destekleyen bir yönteminiz’de mutlaka olmalıdır.

– Cildinizin açık bir tende olmasına ve parlak bir şekilde tutulmasına dikkat etmelisiniz. Her sabah kalktığınızda yüzünüzü özel sabunlar ile yıkamanız yüzünüzün pürüzsüzlüğünü gözler önüne sermenize yardımcı olacaktır.

– Saçınızın parlak ve sağlıklı olması adına kaliteli şampuanlardan kullanmalısınız. Ama bunun tam tersine bazı ajanslar ve yöneticiler doğal yağlı saçların görünümünü tercih etmektedirler. Bu nedenle de az sayıda duş yapmayı tercih ederseniz ortada bir sorun kalmayacaktır.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *