Saçınızı Nasıl Yıkayıp Kurutmalısınız?
4 Şub, 2018 15:48 tarihinde eklendi

Saçınızı Nasıl Yıkayıp Kurutmalısınız?

Saçınızı Nasıl Yıkayıp Kurutmalısınız?

Doğuştan mükemmel saçlarınız olmasına rağmen, olarak saçlarınızın bakımını ve saç sağlığınızı korumak için saçlarınızı bir şekilde kurutmak oldukça önemli bir konu olarak karşımıza çıkıyor. Saçlarınızı yıkama ve kurutma esnasında dikkat etmeniz gereken şeyler madde madde aşağıda bulunuyor.

Saçlarınızın bakımını eksiksiz bir şekilde yerine getirmek istiyorsanız bu maddeleri özenle uygulamaya geçirmeniz gerektiğini unutmayın.

Saç yıkanırken nelere dikkat edilmeli?

Saçlarınızı yıkamadan önce kuru halini bir fırça yumuşak bir şekilde tarayın.

-Şampuanınızı önce elinize sonra saçlarınıza sürün.

– Şampuanı saç dipleri, kulak arkası ve enseye hafif hafif masaj yaparak köpürtmeniz gerekir.

– Saçlarınızı ılık su ile durulayın; ancak saçlarınız hala yağlıysa, bu uygulamayı yeniden deneyebilirsiniz.

Saç kremi kullanırken nelere dikkat edilmeli?

Saç kremi kullanmak saç bakımının olmazsa olmazı olarak bilinir. Saçların özellikle banyo sonrası kurumaması ve tararken kırılmaların azalması için saç kremi kullanmak işinize yarayacaktır.

İşte saç kremi kullanırken dikkat edilmesi gerekenler;

– Saçınıza uyguladığınız saç kremini öncelikle sıcak su ile sonra soğuk su ile yıkayın.

– Bir havlu yardımı ile saçınızı diplerden uçlara nazik ve dikkatli bir şekilde kurutmak saçlarınızın yıpranma derecesini en aza indirecektir.

– Saçları her gün yıkamak aslında çok faydalı bir uygulama değildir. Bu durum, saçlarınızın doğal ve kullanışlı olan yağlarını kaybetmesine neden olur. Böyle bir durumda vücut daha fazla sebum üretir ve daha sebum üretimi ise saçların daha da yağlanmasına neden olur.

Saç kuruturken nelere dikkat edilmeli?

Saç kurutmak sağlık için önemli bir uygulamadır. Bununla birlikte saçların yıpranmasına, kırılmasına ve parlaklığının azalmasına sebep olabilir. Bu nedenle, saç kuruturken bazı hususlara dikkat etmeniz gerekir. İşte saçlarınızı kuruturken dikkat etmeniz gerekenler

– Saç bakım ürünlerinizi saçınıza uygulayın.

– Saçınızı birkaç parçaya bölerek ayırın.

– Saç kurutma makinesini saç köklerinden 15 cm uzakta tutarak diplerden uçlara saçlarınızı kurutun. Saç kurutma makinesini saçlarınıza çok yaklaştırmamanız, saç tellerinizin aşırı sıcaktan yanmasını ve formunu kaybetmesini engelleyecektir.

– Saçınızın sağlığını korumak için haftada 2-3 kereden fazla fön çektirmemeye dikkat edin.

– Yaz aylarında saçlarınızı kendi halinde serbest bırakarak kurumasını sağlayın. Saç kurutma makinesi kullanmadığınız böyle zamanlarda, saçlarınız dinlenecektir.

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *