Saç Bakımında Yeşil Çay Saçlara Dolgunluk Verir
10 Şub, 2018 18:58 tarihinde eklendi

Saç Bakımında Yeşil Çay Saçlara Dolgunluk Verir

Kadınların saçlarının uzun olması ayrı bir özen ve bakım yapılması gerekmekte. Bunun için yeşil çay saçlarda dolgunluk dökülme kırılmaların önüne geçen doğal bir bitki. Yeşil çay içerisinde bolca miktarda PANTHENOL içermekte. Bir çok şampuan bu Panthenol kullanır.  İçerisindeki madeler uçlarının kırılmasını azaltır.

Panthenol saçları güçlendirir ve kırılmaları engeller. Antioksidan içeren boyaların saçlardaki yaratığı tahribatı yıpranmayı azaltarak saçlarımızı kuruyucu bir özeliğe sahip.  Dünyaca ünlü üniversitelerden olan Drew Üniversitesi Canlı hayvanlar üzerinde yaptıkları bir araştırmalar sonucunda YEŞİL ÇAY dökülen saçları geri çıkartabilir diye bir sonuç elde ettiler. Adeta dökülen saçlarda bir devrim niteliğinde bir buluşa imza attılar. Yapılan araştırmada yeşil çay kullanılan şampuan’larda çay ekstresi kullanılmışsa şaçların dökülmesini engeleyip saçlara sağlık kazandırdığı belirlenmiştir.

Bir başka araştırma yeşil çay derisini besler ve dökülmelerin önüne geçtiği ve kepeklenmenin önüne geçtiğ sonucu ortaya çıkmıştır.

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *