Evdeki Malzemeler ile Güzellik Formülleri
24 Şub, 2018 18:17 tarihinde eklendi

Evdeki Malzemeler ile Güzellik Formülleri

Evdeki Malzemeler ile Basit Güzellik Formülleri! Evde, elinizin altında bulunan malzemeleri kullanarak bakım yapmak ve güzel kalmak mümkün. İşte evdeki malzemelerle yapılabilecek güzellik uygulamaları

Pirinç suyu ile cildinizi parlatın

Yapılan araştırmalara göre pirinç suyunun cilde birtakım faydalar sağladığı bulundu. Pirinç suyu, gözenekleri azaltarak cildi sıkılaştırıyor. 1 su bardağı yıkanmış pirinci, 2 bardak suda kaynatın. Süzün ve suyunu 15 dakika bekletin. Bir pamuk yardımı ile yüzünüzü sürebilirsiniz. Cildiniz daha pürüzsüz ve parlak olacaktır.

Çay ile göz şişliklerine son

Siyah ve yeşil çay, içerdikleri antioksidanlarla cildinizde anti-inflamatuar etkisi yapıyor. Kullandığınız poşetleri atmadan önce buzdolabında bekletip soğutun. Soğuyan çayları 5 dakika süre ile gözlerinizin üzerinde bekletin. Bu uygulamayı düzenli olarak yaptığınız takdirde şişmiş ve yorgun görünen gözleriniz daha sağlıklı bir görünüme kavuşacaktır.

Muz kabukları ile cildinizi besleyin

Muz, magnezyum ve C vitamini içeren mükemmel bir besin kaynağı olarak biliniyor. Muzun kabuklarının iç kısımları ile her gün yüzünüzü ovalayın ve ardından ılık su ile durulama yapın. Bu uygulamayı düzenli bir şekilde devam ettirdiğiniz takdirde yüzünüz pürüzsüzleşecek, cildiniz beslenecek ve daha güzel bir görünüme kavuşacaktır.

Maskara ile beyazlarınızı kapatın

Saçlarda erken beyazlamanın beslenme yetersizliği, stres, sigara gibi birçok nedeni olabilir. Saçlarınızın neden beyazladığını, yani sorunun kaynağını öğrenmeniz uzun vadede daha doğru bir yoldur: ancak acil durumlar için maskara ile uygulama yapabilirsiniz. Beyazlarınızın üzerine sadece siyah veya kahverengi maskara sürerek beyazlamış saçlarınızın rengini siyah renge dönüştürebilirsiniz.

ile cildinizi temizleyin

Laktik asidin cilde yararlı olduğu kanıtlanmıştır. Bu nedenle sütün harika bir yüz temizleyicisi olduğu bilinir. Sütün cildinizi pürüzsüz hale getirmesi ve temiz bir his bırakması için pamuğu ile ıslatın ve yüzünüze sürdükten sonra ılık su ile durulayın.

Çilek ile dişlerinizi beyazlatın

Daha beyaz bir gülümseme için yüksek malik asit içermesi ile bilinen mucize meyve çilek kullanılabilir. Dişlerinizdeki sarı lekelerden kurtulmanıza yardımcı olan çileğin kullanılma şekli ise oldukça basit. Bir çilek alıp dişlerinizi bu çilek ile ovmanız yeterli.

Bu yöntemleri uygulayarak doğal bir güzellik yakalamanız mümkün.

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *