Düzenli Gece Cilt Bakım Nasıl Olmalıdır
26 Şub, 2018 17:10 tarihinde eklendi

Düzenli Gece Cilt Bakım Nasıl Olmalıdır

Cilt bakımını akşamları da uygulamak, cildimizin hem temizlenmesine hem de yenilenmesine destek vermektedir. Tüm gün boyunca cildimizin maruz kaldığı güneşin zararlı ışınları ve kirler cildimizin donuklaşmasına neden olmaktadır.

Geceleri ise cildimizin hücrelerinin yenilenip canlandığı zamanlar olduğu için cilt bakımı daha çok önem kazanmaktadır. Cildinizin her daim pürüzsüz ve parlak kalmasını istiyorsanız, yaptığınız gibi geceleri de cilt bakımını yapmanız gerekmektedir.

 

Yapılan araştırmalara göre cilt fonksiyonları saat 18:00’dan itibaren hızlı çalışmaya başlıyor. Saat 23:00 dolaylarında ise kan dolaşımı ve cilt yenileme en üst seviyeye ulaşıyor. Bu fonksiyonlar, sabah saaat 04:00’a kadar aktif bir şekilde çalmaktadır. Böylece geceleri uygulanan cilt işlemlerini de daha etkili bir hale getirmektedir.

 

Gece cilt bakımında dikkat edilmesi gerekenler

 

Cildi temizlemek: Cilt bakımı yaparken ilk önemli adım, cildi temizlemek olmalıdır. Cilt üzerinde bütün gün biriken kir ve kalıntılarını tamamen arındırmanın yolu iyi bir temizleyici ile cildi temizlemekten geçiyor. Cilt tipine göre seçilen ürünler burada kilit noktayı oluşturuyor.

 

Peeling: Peeling uygulaması, ciltteki ölü hücreleri yok etmek için etkili bir yöntemdir. Özellikle yağlı veya karma ciltli kişilerin etkili bir peeling kullanarak cildi toksit maddelerden temizlemesi çok önemlidir. Kuru veya hassas ciltlere sahip olanlar ise peeling yerine maske gibi yöntemleri uygulayabilirler.

 

Tonik: Kaliteli bir tonikle cildi temizlemek hem gözeneklerin sıkılaşmasına yardımcı olur hem de makyaj kalıntılarını ciltten tamamen arındırır.

 

Nemlendirici krem: Nemlendirici kremler içerdiği antioksidan ve vitaminlerle cilde gereken desteği sağlar. Doğru bir nemlendirici seçmek ve uzun süre kullanmak, cildin üründen maksimum fayda almasına yardım eder.

 

Göz çevresi kremi: Göz çevresi bakımı atlanmaması gereken adımlardandır. Cilt yaşlılığının ilk belirtilerinin meydana geldiği yerler olan göz çevresi olarak nem takviyesine ihtiyaç duyar. Anti-aging özellikleri bulunan iyi bir göz çevresi kremi ile geceleri göz bakımınızı ihmal etmeyin.

 

Gece dudaklarınızın bakımına özen gösterin. Sabah uyandığınız zaman yumuşacık dudaklar ile uyanmak için, gece uyumadan önce bir dudak nemlendiricisi sürmeniz çok faydalıdır. Dudaklarınız pürüzsüz bir şekilde uyanıp yeni güne başlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *