Doğru ruj neçimi nasıl seçilmeli?
1 Mar, 2018 20:57 tarihinde eklendi

Doğru ruj neçimi nasıl seçilmeli?

Doğru ruj neçimi nasıl seçilmeli?

Kadınların güzellik denince çok ince eleyip ince dokudukları bir gerçek. İşte bunların başında gelen.

Makyaj yaparken ruj seçimi çok önemli. Ruj seçimi yaparken neye göre tercih yapılmalı.  Makyaj’ın en temel güzellik bakım ürünü. Kuşkusuz ruj seçimi ve vazgeçilmezdir. Doğru ruj neye göre belirlenir.

Ruj seçerken, Hangi tene hangi ruj, Dudak rengi ruj nasıl seçilir. Bunları çok iyi bilmemiz gerekir. 

Ruj seçimi yaparken nelere dikkat edip kullanacağımız ruj rengini belirleriz.  Dudaklarda kulanacağı’nız ruj tercihi doğru seçilirse, yüzünüz’de kullandığınız bakım kremleri ve diğer kozmetik ürünleri ile birlikte uyum içerisinde olması gerekir. Göz farından tutun rimel pudra yanak boyası allık seçimine kadar etili bir yöntem.

Ruj seçimi nasıl olur. Nelere dikkat etmek gerekir

  • Ten renginizle uyumlumu
  • Giyeceğiniz elbise sizin yüz hatlarınızı açan ve rujunuzu gölgede bırakmamalı.
  • Diğer makyaj malzemeleri ile uyum içerisinde olmalı.

Kırmızı ruj 

Kırmızı ruj bir çok kadının tercih etiği bir ruj rengi olsada beyaz tenli bayanlarda güzel gözükür ve yakışır. Beyaz tenli bayanların koyu renk kırmızı ruj kulanıp karşı cinsi baştan çıkarta bilir kırmızı ruj.

Buğday ten hafif esmer

Bu tene sahip olanların tercih edeceği ruj rengi kiremit rengi buğday tenli bayanların tercihi olmalıdır.

Yanık buğday ten

Mutlu olmak güzel gözükmek her kadının istediği bir durumdur. Ama daha güzel olmak doğru ruj seçimi ile kendini gösterecektir. Buğday tenli yanık tenli bayanlar için tercih edilmesi gereken ruj rengi fuşya rengi dudaklarınızda güzel gözükecektir.

Çikolata ten rengine sahip bayanlar için ruj seçimi

Çıkolata ten rengine sahip dolgun dudakları olan bayanlar için kulanmaları önerilen ruj rengi pembe ton veya şeftali rengi tercih edilmesi önerilir.

Kumral rengi olan bayanlar için ruj rengi nasıl seçilmeli

Kumral bayanların tercih edeceği ruj rengi altın rengi bronza çalan işiltilı bir ruj seçimi uygun olacaktır.

Koyu ve esmer tenli bayanlar

Koyu ve esmer tenli bir bayan iseniz dudaklarınızı daha güzel sizi göze sokacak bir renk seçmeniz gerekecek ise bu ruj rengi parlak ruj ve işiltılı ruj rengi seçimi daha göze gelecek tercih olacaktır.

Esmer açık ten rengi için ruj seçimi nasıl olmalı?

Bu ten rengi ilk etepta bize bir isim çağrıştırıyor. Jennifer Lopez. Esmerin açık tenine sahip bir dünya starıdır. Ve sizde bu ten rengine sahip veya yakınsanız size önerimiz parlak metalık ruj seçimi olacaktır.

Pembe ten rengi için ruj seçimi

Burada size önerimiz hafif pembe ten renginize uygun ruj rengi vişne rengi olmalı bunun açık veya koyu rengi saçlarınızın toplu ise açık vişne rengi dağınık sarkık bir şaç modeline sahip iseniz koyu renk ruj vişne rengini tercih edebilirsiniz.

Sarışın açık tenli bayanlar için ruj seçimi

Sarışın bayanlar yapıları itibari ile açık ten rengine sahip bayanlardır. En zor ruj seçimi bu sarışın bayanlar için seçilecek doğru renk olmalı. Bunun kesin çözümü Parlak işiltılı mandalina tonları seçmek en doğru tercih olacak.

Beyaz tenli bayanlar için ruj şeçimi nasıl olması gerekir

Beyaz tenli bayanlar için önerceğimiz ruj rengi ve tonları mat renkler ve Domates kırmızı ruj rengi tercih edilmeli.

Esmer ten rengi olan bayanlar için ruj rengi seçimi neye göre nasıl olmalı

Esmer kadınlar biraz daha yüzlerini ortaya çıkartmaları için dudak rujunu doğru seçmelidirler. Esmer bayanlara uygun  renk ruj seçimi parlak şeftali tonları tercih edilmeli ve kıyafet seçimi açık renkler giyilmesi dudakların daha güzel ve baştan çıkartan bir görüntüye kavuşmasını sağlar.

 

 

 

 

 

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *