Makyajla Uyumanın Zararları
1 Mar, 2018 9:30 tarihinde eklendi

Makyajla Uyumanın Zararları

Hemen hemen her kadın yoğun geçen bir günün ardından, yorgun olduğu düşüncesi ile bir kereden bir şey olmaz diyerek makyajla uykuya dalmıştır. Ancak araştırmalar gösteriyor ki makyajlı bir şekilde bir gece bile uyumak deriye ciddi hasarlar veriyor. İşte makyajlı iken yatmanın saymakla bitmeyen zararlarından bazıları…

 

Cildin kendini yenilediği saatler uyku zamanlarına karşılık gelir. Uykuya geçmeden önce mutlaka makyajınızı temizlemezseniz. ürünlerinin çoğundaki kimyasal maddeler cildinizin yeterince nefes almasını engeller ve cildinizin kurumasına ve lekeli bir görüntü ile uyanmanıza neden olur.

 

ve cildin nefes almasını engelliyor

 

Fondöten ve benzeri ürünler cilt gözeneklerini kaplar. Makyaj temizlenmediğinde gözenekler gece boyunca tıkalı kalır. Bu da cildin nefes almasını engeller. Cildin nefes alamaması, cildin yenilenmesine engel olarak akne, kara lekeler ve erken yaşlanmaya neden olabilir.

 

Yüzünüz renk vermesi için yarattığınız bir allık ise, zamanla kaşınma ve kabarmaya neden olur.

 

Rimel ve Kaş kalemi dökülmeye neden oluyor

 

Yatmadan önce temizlenmeyen maskara kirpiklerin kırılmasına ve düşmesine neden olur. Aynı zamanda kirpiklerin sağlıklı görünmesini önler. Bütün gece maskaralı kalan kirpik gözleri tahriş eder ve kızarıklık, bakteri, gözlerde yanma gibi sorunlara neden olabilir.

 

Kaş biçiminizi belirlemek için kullandığınız kaş kalemi de kaşlarınızın uzun süre sertleşmesine neden olur. Bunun sonucunda, kaşlarınız kopar veya dökülmeler meydana gelir.

 

farı alerji yapıyor

 

Cildimizin en hassas ve dolayısıyla en çok dikkat edilmesi gereken alanına alanına göz farı uyguluyoruz. Bu nedenle gözlere kolayca mikrop bulaşabilir. Bütün gece göz kapaklarında bekleyen farlar, bakteri oluşumuna bağlı olarak alerjik reaksiyonlara ve gözlerde arpacık çıkmasına neden olur.

 

Ruj dudakları kurutuyor

 

Ruj ile yatmak, diğer makyaj malzemeleri kadar tehlikeli görünmüyorsa dudakların kurumasına ve çatlamasına neden olur. Bu nedenle, temizlemeden uyumak hata olur. Dudakların soyulmalarında ve kurulukta dudak nemlendiricilerin kullanılması önerilir.

 

Bir gece dahi makyajlı bir şekilde uyumak cildin yıpranması için yeterlidir. Cildin gece kendini yenileyebilmesi için uygun bir nemlendirici krem ​​ile cildi nemlendirmek ve temizlemek gerekir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *