Buz Gibi Su İle Yüzünüzü Yıkayın
12 Mar, 2018 21:57 tarihinde eklendi

Buz Gibi Su İle Yüzünüzü Yıkayın

Yüz yıkamanın cildimize faydaları saymak ile bitmez. Yüz yıkarken soğuk su ile yıkamanın cildinize çok fayda sağladığını ve günde en az 5 defa yüzünüzü soğuk su ile yıkamalısınız. Sabah Yataktan çıkınca üşenmeden hemen banyoya geçip ve cildinizi soğuk su ile yıkayın. Ve kurumadan bir süre yüz egzersizi yapın ( Yani Masaj ) Yüz yıkamanın cild üzerinde ölü cild derisini temizlediğini ve oluşumunu engele’yip var olan cild derisindeki sivilceleri azaltığı bir gerçek olarak karşımıza çıkar.

Yoğun çalışan bayanlar cild hastalıkları cild hasarları ile daha sık karşılaşırlar. Bu günün getirdiği yoğun geçen yorgunluk, Aşırı malzemesi kullanımı, stres, Havanın değişken olması diş etkenlerden oluşan yüzde gözle görünmeyen toz kir oluşumu gibi faktörler var. Bu konuda en basit yöntem gün içerisinde en az 5 defa yüzünüzü soğuk ve bol su ile yıkamanız olacaktır.

CİLD, orta tabakada oluşan kirleri ortadan kaldırmak için yüzümüzü soğuk su ile yıkamak. cildimizin yağ tabakası orta tabakadır. su ile yıkanınca yüz kir ve orta tabakada olan yüz yağ tabakasına ulaşmasını önlemiş oluruz ve buda cilde kuruma deforme cansız bir cild görünümüne sebep olacak bir etkinin oluşmasını engeller.

Gözeneklerin küçülmesini, cild’in yenilenmesini hızlandırıp cildinizde oluşacak lekeleri önler soğuk su ile yıkanan yüz. Kuru bir cildiniz var ise mutlaka soğuk su ile yıkayın ve kuruduktan sonra nemlendirici bir kulanın.

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *