Dudaklardaki Kalıcı Ruj’un Çıkartılması?
18 Mar, 2018 20:16 tarihinde eklendi

Dudaklardaki Kalıcı Ruj’un Çıkartılması?

Kadınların en çok vakit harcayarak vazgeçemedikleri güzellik bakım için zaman ayırdıkları makyaj yaptıkları zaman dilimidir.

Kimi zaman yapılan makyaj uyumsuz olduğunu düşünerek farklı ruj dudaklarda sürülür ve uygun olmayan bir şekilde yenisi sürülerek yapılan makyaja uygun olup olmadığına bakılır.

Doğru şekilde temizlenmeyen ruj yerine hemen üzerine sürülen farklı renkte bir ruj bazı durumlarda dudaklarınızda çatlama dudak derisinde tahriş bazen yemek yerken vermesi nadir olsada görülen vakalar arasında yer bulur. Sağlıklı bir dudak ve güzel gürünmesi için uzun zaman harcadığımız ruj bazen olumsuzluklara sebep olabiliyor kalitesiz ruj kulanmayın. Aldığınız ruj bilinen bir marka olmasına dikkat edin.

Dudaklardaki Kalıcı Ruj’un Çıkartılması

Birinci ve ilk yapmanız gereken yumuşak pamuklu bir bez veya kağıt havlu yardımı ile dudaklarınıza sürmüş olduğunuz kalıcı etkiye sahip olan ruju temizlemek için. Pamuklu bez veya kağıt havlu ile üsten fazla baskı uygulamadan dudaklarınızın üst ruj tabakasını silerek başlayın. Daha sonra dudaklarınıza Vazelin Krem sürün ve kısa bir süre bekledikten sonra pamuk yardımı ile. Daha sonra temiz bir yumuşak pamuklu bez veya kağıt havlu ile yavaşça vazelin sonrası yumuşamış olan ruj silinir. Ve bu şekilde kolayca temizliği yapmış olursunuz.

Dudak ruj’u temizliğini her gece uyumadan önce mutlaka yapın. Bu işlem sonrası uyumadan önce dudak kremleri dudaklarınıza sürdükten sonra uyuya bilirsiniz. Bu kremler olması muhtemel dudak çatlama‘larının önüne geçeceği gibi dudaklarınızı sağlıklı kalmasına yardımcı olacaktır.

Dudaklarda Kalıcı Ruj

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *