İzdivaç Programı ile Üne Kavuşan Hanife’ye Maliye Şoku
28 Mar, 2018 17:03 tarihinde eklendi

İzdivaç Programı ile Üne Kavuşan Hanife’ye Maliye Şoku

Bir dönem her gün haftanın 5 günü ekrana gelen İzdivaç programları RTÜK tarafından yasaklanınca bazı isimler bu programlarda adeta yüzü bütün türkiye’nin tanıdığı kişilerden biri oldu. Programlar sonlandırılınca sosyal medyada yüksek sayılarda takipçi ve her paylaşımları saniyeler içinde binlerce beğeni alıyor.

Bu sosyal medya fenomeni olan gelin adayı hanife 500.000 kişiye yakın bir takipçisi olan gelin adayı hanife büyük markaların ürünlerini sosyal medya hesaplarında tanıtım yaparak günlük milyon TL kazanç elde etikleri söylenmekte idi şikayetler üzerine maliye bakanlığı bu tür sosyal medya fenomenlerini mercek altına aldı.

24 SAAT İÇİNDE BİNLERCE TL KAZANIYORLAR

İstigram gibi sosyal medya hesaplarından ürün tanıtımı yaparak bir gün sonunda binlerce tl gelir elde ettikleri yapılan şikayetler ile ortaya çıktı. Bazı ünlü isimler attıkları twetler ile hem ürün tanıtımı hemde kazanç kapısı olarak kullandıkları ortaya çıktı.

SİSTEM NASIL İŞLİYOR

İstigram, Twitter üzerinden ürün veya marka tanıtımı amaçlı paylaşım yapılıyor. En alt limit 2000 TL Olarak başlıyor beğeni saysı’na göre bu rakam artış gösterebiliyor bundan dolayı hesaplar takibe takıldı. Maliye bakanlığı bu konu hakkında çalışma başlatığını duyurdu.

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *