Mine Kuş Türk Halk Müziği’ne Yeni Bir Ses Yeni Bir Soluk Getirdi
4 Nis, 2018 21:18 tarihinde eklendi

Mine Kuş Türk Halk Müziği’ne Yeni Bir Ses Yeni Bir Soluk Getirdi

Türk halk müziği uzun zamandır yeni bir ses çıkmıyordu. Buna dur diyen yeni bir ses müzik eğitimi almış Geniş türk halk müziği repertuvarı ile her gönüle sade güzel sesi ile misafir oluyor. Mine kuş bir çok tv programına davetlere etkinliklere katılmak için büyük bir çaba içerisinde sürekli bir koşturmaca içinde programlara yetişmekte güçlük çekmekte. Ama onda olan müzik aşkı halk sevdası yürek yakan türküleri gönüllere seslendirmek için pes etmeden çalışmalarına devam ediyor.

Yeni açılan müzik kanalı olan Yıldız Tv’de program sunmaya başlayan Mine kuş bir çok ünlü türk halk müziği sanatçısı her hafta programına davet ederek ağırlıyor. Mine Kuş & Burhan Yıldırım ile başladığı Bin Yılın Türküsü adlı Türk Halk Müziği programını Her hafta kesintisiz bir şekilde yeni türküler yeni sanatçılar ile konuklarını ağırlayarak müzik ziyafeti adeta veren bir programa imza atıyor.

Mine Kuş ve Burhan Yıldırım bu program ile yeni yetenekler çıkarmı diye yeni sesler gruplar yeni yüzler bulma gayreti içerisinde program sunmanın yanında yeni yeteneklerin önünü açmak için çaba sarf ederek gelecek nesiller için yeni türk halk müziği sanatçılarını tanıtmak onlara destek olmanın çabası içerisinde bir türk halk müziği programı sunmanın çabası içerisindeler.

Her hafta yeni sanatçı veya sanatçılar ile az laf çok müzik mantığı ile müzik ziyafeti tadında türküler ile dolu bir program sunmaktalar. Program Her Pazar Saat 20:00 – 00:00 saatleri arasında kesintisiz türküler ile dolu bir yayın ile karşımıza çıkıyor. Bir çok müzik kanalı aksine kaliteli bir tv programı ile tamamen müzik yapmanın hedef alındığı bir tv müzik programı yapılıyor.

Bin Yılın Türküsü Tv Müzik Programı 

Her Pazar 20:00 – 00:00 Saat’lerinde Yıldız Tv’de yayınlanmakta.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *