Yaz’ın Güneş Yanığı Nasıl Geçer! Güneş Yanığı Kabusunuz Olmasın
19 Nis, 2018 5:24 tarihinde eklendi

Yaz’ın Güneş Yanığı Nasıl Geçer! Güneş Yanığı Kabusunuz Olmasın

nasıl geçer bitkisel yöntemler var mı Güneş yanığının geçmesine yardımcı olacak ilkbahar aylarının gelmesiyle yakın zamanda deniz sezonu ve av sezonu açılacağı için hepimiz kendimize doğal olarak kum ve güneşin tadını çıkartmak için sahillere koşacağız.

nasıl geçer güneşin zararlı ışınlarına vücudunuz ve deriniz maruz kalmış ise ve cildinizde su torbacıkları oluşmuş canınızı yakan bir hale dönüşmüş ise bundan nasıl kurtulur ve bu acıları nasıl azaltılır Güneş yanığından nasıl kurtuluruz.

Cildimiz çok hassas olabilmektedir bazı durumlarda bunun da önleyici tedbirlerin almamız gerekli olacaktır Bahar aylarının gelmesiyle birlikte deniz ve güneş kumun tadını çıkartmak için hepimizin koşacağı yer sahiller’dir.

Ve güneşlenirken bilinçli davranmamız çok önemlidir güneşin zararlı ışınları cildimizde deformasyona neden olabilir.

nasıl geçer Güneş yanığından nasıl korunuruz bunların dediğimiz gibi ilk etapta koruyucu tedbirlerin almamız ileride Güneş yanığından dolayı vücudumuzun su toplaması ve cilt derimizde çeşitli oranlarda deformasyon yaşayıp ve yanma hissi sızlama gibi rahatsız edici durumlarla karşılaşacağınız Unutmamak gerekir.

Güneş ışığına maruz kaldığımızda zararlı güneş ışınları ciltte halk arasında tabiriyle oluşmaktadır bu yanığın derecesine göre bir hafta ile 10 gün arasında kendiliğinden iyileşen bir durumdur.

Güneş yanağından kaynaklanan ciltteki deformasyonun şiddetle veya orta şiddetli ciltte yanma hissi gibi duygular ile bazen de veren bir sonuç ile karşılaşabiliriz. Ciltteki güneş yanığının hafif orta derece ve yüksek derecede güneş yanığı ile karşılaştığımız durumlarda bunu bir haftada 10 gün. Gibi bir zaman zarfında kendiliğinden iyileşeceğini bilmemiz gerekir.

Deniz Güneş yanığına maruz kalmış ise iyileşme sürecinin sonlarına doğru cilt derimizdeki soyulmalar gözler inecektir daha önceden su toplayarak deri altında oluşan baloncuklar kuruduktan sonra deri kendilerinin soyularak dökülecektir ve Derimiz daha canlı daha diri bir hale dönüp kendini düzenleyecektir.

Aşırı derecede tabiri caiz ise halk arasında ıstakoz gibi yandım tarzında bir cilt yanığı ile ve güneş ışınlarının zararlı ışınlarına maruz kalmış iseniz bunun bitkisel yan etkisi olmayan çeşitli tedavileri evde uygulayabilirsiniz.

Bunun için birçok cilt koruyucu krem Güneş yağının Hepsi de faydalı olmadığını unutmayın içeriklerinde barındırmış oldukları kimyasal madde ve içeriklerin cildinize ve sizin sağlığınıza zarar vereceğini unutmayınız bunun için bitkisel Yollara başvurmanız öneririz.

Bahar ayının gelmesiyle birlikte yazın güneşin sahilim kumsalın tadını çıkartacağız bunun için birçok kişinin yaşayacağı sorunlardan birisi cilt derisindeki halk arasında güneş yanığı oluşacaktır bunun için. Cildinize bir anda Güneş yanığına maruz kalmadan direkt Güneş ile temasını örneğimiz. Güneşe çıktığınızda cildinize etmenizi tavsiye ederiz.

Güneşe çıkmadan önce ve denize girmeden mutlaka koruyucu güneş yağı ve kremleri vucudunuza sürün. Hemen güneş ile cildinizi temas ettirmeyin. Koruyucu güneş yağları ve Kremler kulanın.

Bunun için güneş yanığı daha oluşmadan Gerekli tedbirleri alması çok fazla uzun süreli güneş altında güneşlenme fazla uzun bir beklemeyiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *