Makyaj’ınız Solmaması için Öneriler
28 Nis, 2018 17:22 tarihinde eklendi

Makyaj’ınız Solmaması için Öneriler

Gün içinde solmayacak bozulmadan kalacak  makyaj için solmadan gün boyu güzel ve yeni makyaj yapmışsınız gibi bir görüntü için yapılması gereken bazı makyaj noktaları. Makyajınız solmadan cap canlı görünmesi için yapmanız gereken basit ve kolay yöntemler. Makyaj yüzünüzde solmadan kalması için yapılması gerekenler.

Makyaj yapmadan önce cildinize ve yüz hatlarınıza uygun bir makyaj yapmalısınız. Bazen çok yanlış bir makyaj yaparak güzel görüneyim derken göze hoş gelmeyen bir görünüme uğramamak için yöntem uygun makyaj ve makyaj yaparken Neyi ne zaman kullanmasını biliyor olmalısınız.

Makyaj yapmaya karar verdikten hemen sonra, ilk önce yüzünüzü ılık su ile yıkayarak nemlenmesini sağlayın. Cildiniz yağlı bir çilt yapısına sahipseniz. Makyaj yapmadan önce cildinizi bir ürün yardımı ile temizleyin. Kuru bir cildiniz var ise herhangi bir işlem yapmanıza gerek kalmadan makyajınızı yapabilirsin. 

Suya Dayanıklı Makyaj ürünleri kulanın. etrafınız yağlı ise kaygan bir görünüm oluşuyor ise makyaj esnasında. Bunun için su geçirmeyen makyaj ürünleri tercih edin. Bu konudaki püf noktası ise, su geçirmeyen makyaj malzemeleri kulandıy’sanız. Bu ürünler için kulanılan makyaj temizleyiciler kulanın.

Makyajınız uzun süre dayanması için tercih edilen ürünleri kulanın. Kalıcı göze hoş gelecek bir makyaj için. Yağ içeren fondötenlerden mutlaka kaçının ve uzak kalın. Yağ içermeyen veya çok az yağ barındıran makyaj ürünleri yüzünüzün daha mat görünmesini sağlayarak. Makyajı sabitleyerek daha uzun bir süre yüzünüzde kalmasını sağlayacak. Cildiniz kuru ise nemlendirici makyaj ürünleri tercih edin.

Makyaj ürünleri karıştırdığınız zaman. Fondöten, Allık, Pudra gibi ürünler düzgün bir şekilde karıştırmalı. Hem kat ve kat görünmesini önler hemde canlı ve kalıcı bir görüntü verir.

Ruj sürdünüz dudak çevresine dağılıyor. Ve dudaklarınızdaki çizgiler beliriyor ise  dudak çevresini kalem ile çizin ve ruju bu çizgiyi taşırmadan sürün fazla ruju bir peçete yardımı ile silin ve bir miktar pudra sürün.  Bütün makyajınız yaptıktan sonra makyajınıza bir miktar makyaj sabitleştirici sıkın. Yağlı ciltler için daha uygun ürünler kulanın. Bu işlem makyaj’ınızın yağlı ve kaygan bir görüntü sergilemesinin önüne geçmiş olursunuz.

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *

Yapılan Yorumlar

 1. Leman Çölgezen

  Uzun süre makyaj yüzde kalması için faydalı bilgiler verilmiş.

  • access_time 28 Nis 2018, 18:34
  • Cevapla
  • Admin

   Herkesin okuması gereken bir yazı bütün bayanlar için güzellik sırları ile dolu bir yazı olmuş.

   • access_time 28 Nis 2018, 19:29
   • Cevapla