EVDE NEMLENDİRİCİ DUDAK KREMİ YAPIMI
4 May, 2018 20:08 tarihinde eklendi

EVDE NEMLENDİRİCİ DUDAK KREMİ YAPIMI

Dudaklarımızın genç diri ve canlı gözükmesi için birden fazla kozmetik ürünü kullanarak dudaklarımızı nemli tutmak için bu ürünleri kullanırız. Peki bu kozmetik kremleri bir çok kimyasal madde barındırdığını biliyormuy’dununz. Onun için sağlıklı bir dudak sahibi olalım derken sağlığımızı tehlikeye atmış olabiliriz. Doktorlar sürekli doğal ürünler kulanın diyerek bizleri uyarıyorlar. Bir çok doktor bunları kullanılmaması için adeta savaş veriyor. Peki evde doğal yöntemler ile evde dudak nemlendirici krem yapmanın tarifini hiç merak etiniz’mi. 

Doğal nemlendirici dudak krem’i tarifi

Önce bir miktar bal mumu rende yardımı ile rendeleyin cam bir kasenin içine rendelenmiş bal mumu‘nu koyun. Daha sonra Bal mumu koymuş olduğunuz kaseden daha büyük bir kaseye sıcak su koyun. Ve rendelemiş olduğunuz bal mumunu sıcak su dolu diğer kasenin içine koyun. Su üste bal mumu olan kasenin içine kaçmaması için dikkat edin. Sıcak su içinde olan bal mumunu eriyene dek bir kaşık veya benzer bir aparat yardımı karıştırın eridikten sonra. Bir tatlı kaşığı aynı şekilde küçük bir kaseye koyun onuda yine sıcak su dolu diğer kasenin içine koyun.

eriyene dek sıcak su dolu kasenin içinde su içine kaçırmadan karıştırın. eriyince. Daha önce eritmiş olduğumuz bal mumu ile aynı kap içinde karıştırın. E Vitanini iki adet alın ve bu karışımın içine sıkın ve karıştırın. Bir çay kaşığı içine nane yağı döküp diğer karışımın içine nane yağını ekleyin yine karıştırın. Bu karışımı bir kutu içine boşaltın ve soğuması için bir kenarda beklemeye alın. Soğuması için koyduğumuz kabın kapağı olmalı ve kapalı bir şekilde soğumasını bekleyin. Soğuduktan sonra doğal dudak nemlendirici krem hazır olmuş ve kullanıma hazır olmuştur. Ve bu nemlendirici ev yapımı dudak kremini gün aşırı dudaklarınızı nemlendirmek için kulanın.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *