Koltuk Altı Terlemesi İçin Pratik Bilgiler
18 May, 2018 18:29 tarihinde eklendi

Koltuk Altı Terlemesi İçin Pratik Bilgiler

insanlar için doğal bir durumdur. Asıl terlemiyor’sanız sorun vardır. Bir hekime gözükmeniz gerekli. Terlemeyen bir insan sağlık açısından sıkıntılı bir durum olduğu kesin ve nettir. Bunun için size , El Terlemesi, Ayak Terlemesi ve Genel terleme için sağlıklı doğal yöntemler önereceğiz. Bayanlar her zaman Güzel kulanarak koltuk altı terlemesine çare arar ve güzel kokmak isterler.

Terlemeyi tetikleyen etkenler nelerdir.

  • Hamilelik
  • Obezite
  • Diyabet
  • Aşırı Kilo
  • Kalp akciğer bağlı hastalıklar
  • Akol
  • Sigara Kulanımı
  • Menepoz

İle kolay terlemekten kurtulmak

Limon sitrik asit içerdiği için terlemekten kurtulmak için ideal bir doğal sağlıklı vitamin deposu.  Terlemeden dolayı vucudu’nuza yapışan bakterileri temizler ve yok eder. Limon teri azalmakla beraber koltuk altına beyazlık verir. Bir limonu sıkın suyunu bir kaba boşaltın. Limon suyuna katın ve karıştırın macun kıvamına göre karbonat atın. Bu karışımı hazırladıktan sonra koltuk altı veya terleyen bölgeye sürün ve yarım saat sonra ılık su ile yıkayın macun sürülen bölgeyi.

Patates İle Terlemeye nokta Koyun

Patates terlemeyi önleyen ve kötü oluşmasını engeller. Temiz kabuğu soyulmamış Patetes alın ve eşit büyüklükte kesin yuvarlak veya kulanacağınız terleyen bölgeye göre kesin dilimleyin. Daha sonra dilimlediğiniz patatesler terleyen bölgenin üzerine koyun. Ve hafif bir şekilde ovarak üzerinde bir süre kaldıktan sonra patates’leri alın ve o terleyen bölgeyi ılık su ile ovarak hafiften yıkayın. Veya ıslam bir bez yardımı ile silin.

Dometes Suyu

Dometes çok faydalı bir sebze olmasının yanında bir diğer özeliği ve az bilinen terlemeyi önleyen bir özeliğe sahip. Evde bu karışımı yani doğal olması için dometes suyunu kendiniz yapınız. Kabuğu soyulmuş ve ezilmiş domates ile buzu karıştırın. Veya günde bir bardak dometes suyu içmeyi ihmal etmeyin. Bir özeliği ile hem sağlık hemde terlemeden dolayı oluşan kötü koku ve bakterilerden kurtulun.

Terlemeye Karşı su İçin bu hem terleme yolu veya idrar ile vucudunuzda biriken toksin ve bakterileri temizleyerek sizi rahat his etmenizi sağlar. Aynı zamanda su içmek vucudunuza oldukça fayda sağlayıp derinizi canlı ve diri tutacak.

 

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *