Bacaklar İçin Ağda Yapmanın Püf Noktası!
20 May, 2018 18:41 tarihinde eklendi

Bacaklar İçin Ağda Yapmanın Püf Noktası!

Bacaklar İçin Ağda Yapmanın Püf Noktası!

Kadınlar belli aralıklar ile bacaklarına ağda yapmaları gerektiği için ağda günleri oldukça acılı ve sıkıcı olabiliyor.

Güzel ve temiz kıl tüy olmadan bir bacaklar için kadınlar neredeyse bir ömür ağda yapmaları gerekiyor. Bu acılı ağda faliyetini yaşamak istemeyen bayanlar Lazer Epilasyon tercih edebilirler.

Pürüzsüz bir bacaklara sahip olmak için veya Bikini bölgesi, Koltuk Altı gibi düzenli ağda yapmak gerekir. Güzel gözükmek kadınlar için oldukça çok önemli ve vakitlerini güzellik ve bakım için oldukça çömert’ce harcamaktan çekinmezler. Güzellik kadın ile bilindi. Ve günümüz şartlarında çok daha önemli bir halle dönüştü.

Erkek’lerin en büyük şansları vucutlarının neredeyse 100%85 kıllı olmasına rağmen ağda yapmak gibi bir dertleri yok.

Bacak Temizliği

Ağda yapmaya başlamadan önce mutlaka bacaklarınızın temiz olmasına dikkat edin. Ağda yapılacak bölgeyi mutlaka sıcak su ve sabun ile mutlaka güzelce yıkayın ve sabun artığı kalmayacak şekilde duruladıktan sonra iyice kurulayın. Ağda yapmaya artık başlaya bilirsiniz. Çünkü kirden ve döküntü deriden arınan bir cilt daha rahat ve az acı ile ağda yapabileceksiniz.

Ağda yapmadan önce pudra kullanımı.

Doğru bir şekilde yapılmış olan ağda sizi mutlu edecek bir sonuç ortaya çıkartacaktır. Bacak temizliğinden bahsetmiştik ağda yapmaya başlamadan önce. Cildimizi temizleyip güzelce kuruttuktan sonra bacaklarınıza yani ağda uygulayacağınız bölgeye pudra sürün ve pudra ile ovalayın. Pudra sürmeniz cilt içerisindeki gözenekleri kapatacağı için. Ağda esnasında terlemenin önüne geçerek. Size daha rahat ağda yapmanıza imkan vermiş olacak.

Küçük Ağda Bantları Kullanın

Bir an önce ağda yapayım ve acıyı tek seferde yaşayım diyerek bir an evvel bitsin diye düşünmeyin. Bunun için büyük ağda bezleri veya ağda bantları kullanmayın. Aksine küçük ağda bantları kulanın. Çünkü vucudun her bölgesi aynı sertlikte veya yumuşaklıkta değil. Onun için daha orta boy ağda için bezler kulanın. Ve acıyı daha az ve dengeli hissedeceksiniz. Buda fazla canınızın yanmamasını sağlayacaktır.

Bacaklarda uzamış olan uzun tüyler

Uzun tüyleri almak kısa tüyler kadar zor ve acı hissi verir. Bunun için ağda yapmaya başlamadan önce uzun olan kılları küçük bir makas yardımı ile kısaltın. Bu işlem acı çekmenizi azaltacaktır. Ağda yapar iken dikkat etmeniz gereken tüy boyu bir pirinç tanesi boyundan kısa olmasın.

Ağda sürmek hangi yöne doğru yapılmalı?

Ağda yaparken bayanlar en yanlış uyguladıkları yöntem kılların ters yönüne doğru ağda sürmeleri. Bu oldukça yanlış yapılan bir ağda sürmek yöntemidir. Doğru Ağda sürmek yukarı veya aşağı değil tüylere parelel sürmek daha iyi olacaktır. Ve sürülen ağda tüylere daha iyi yapışır.

Ağda sonrası

Hassas bir cildiniz var ise ağda sonrası yoğun kıvamlı veya nane aromalı bakım kremleri sürün. Bir diğer yöntem ise çocuk pişik kremi kulanmanız olacak ve acıyı minumun seviyeye indirecektir.

 

 

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *