GÜNEŞ KREMİ EVDE NASIL YAPILIR
31 May, 2018 21:26 tarihinde eklendi

GÜNEŞ KREMİ EVDE NASIL YAPILIR

İlkbaharın sona ermesi ile yaz ayının bariz bir şekilde geldiğini havaların ısınmasıyla biliyorum evdeyiz güneşin zararlı ışınlarından korunmak için güneş kremleri kullanmak gereken aylara girmiş durumdayız.

Deniz sezonunun açılmasıyla Deniz kenarları ve havuz başlarında güneşlenen birçok insanın dışarıdan Satın almış oldukları koruyucu kremler güneş yağı güneş yanıklarını tedavi eden birçok ürün satılmaktadır. Bu ürünlerin Güneş yağları ve kremleri birçoğunun içinden farklı kimyasallar barındırdığı için kanserojen maddeler içerdiği şüphe götürmeyen bir gerçektir.

Bu tür sağlıksız ürünlerin yerine baharatçıya giderek birkaç basit doğal üründen kendi Güneş kreminizi yaparak birçok kimyasallar kullanılarak kanserojen madde içeren güneş yağı ve güneş kremi gibi cilde fayda sağlayan derken zarar verecek ürünlerden uzak durmanız için evde kendi Güneş kreminizi yapabilirsiniz.

EVDE GÜNEŞ KREMİ YAPMA TARİFİ

 1.  Bir çorba kaşığı zeytin yağı
 2. Bir çorba kaşığı havuç yağı
 3. 1 Çorba kaşığı kakao yağı
 4. Bir çorba kaşığı hindistan cevizi yağı
 5. 1 Çorba kaşığı susam yağı
 6. Bir çorba kaşığı karite yağı
 7.  10 Damla okaliptüs yağı
 8. 1/4 Rendelenmiş bal mumu
 9. 1 Yaprak Aloe vera bitkisi
 10.  Pirinç nişastası
 11. Güzel koku vermesi için sevdiğiniz esans kokusu için bir buçuk çorba kaşığı esans katın.

Evde Güneş Kremi Hazırlanışı

 • Aloe vera bitkisinin yaprağını bıçak yardımı ile dilimleyin ve içindeki sıvıyı bir kaşık yardımıyla cam bir kaseye sıyırın
 • Pirinç nişastası ve esas dışındaki tüm malzemeleri Aloe verayı koyduğunuz cam kaseye ekleyin Ve karıştırarak benmari usulü ile eritin
 • Tüm malzemeler karıştığında Arzu ettiğiniz koruma faktörünü sağlayacak miktarda pirinç nişastasını karışıma ekleyin
 • Pirinç nişastasının homojen bir şekilde dağılmasını. Sağlamak için karışımı Ocak’ta karıştırarak benmari usulü ısıtmaya devam edin veya küçük bir mikser yardımıyla kıvam alıncaya kadar karıştırın.
 • Tüm malzemeler karıştığında ve kıvam aldığında katılaşma dan ocaktan alın.
 • Soğumadan önce güneş koruyucu nuza hoş koku vermesi istiyor iseniz bir buçuk tatlı kaşığı kadar esans ekleyin ve karıştırın Arzu ettiğini kokuyu yoğunluğuna göre esas ölçünüzü kendinizde ayarlayabilirsiniz Yani esansla bir ölçü yoktur ne kadar az verene kadar çok koku vermesini istiyorsanız ona göre esansı miktarını azaltabilir veya arttırabilirsiniz.
 • Birkaç dakika dinlenmesi için bekleyin.
 • Dinle indirdiğiniz karışımı temiz ve kuru cam bir kavanoza alın ve ağzını sıkıca kapatın.
 • Yapmış olduğumuz bütün bu işlemler sonucunda karışımını artık doğal yöntemler ile yapılmış güneş koruyucu krem haline gelmiştir en az beklemeniz gereken süre 24 saat boyunca oda sıcaklığında bekletin.
 • Büyük emekler vererek Özen göstererek hazırlamış olduğunuz doğal güneş koruyucu unuzu güneşe çıkmadan en az 30 dakika önce cildinize uygulayın ve güneşin tadını çıkartmak için her şey hazır demektir artık doğal yöntem ile zararlı güneş ışınlarına Karşı Evde güneş kremi yapımını uygulamalı olarak öğrenmiş ve bittikçe yenisini yapma imkanına sahipsiniz artık.

 

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *