Lazer Epilasyon Yapmanın Sağlığa Zararı Varmı’dır?
5 Haz, 2018 20:38 tarihinde eklendi

Lazer Epilasyon Yapmanın Sağlığa Zararı Varmı’dır?

Lazer epilasyon yaptırmanın sağlığa bir zararı olurmu. Yumurtalıklara zararı dokunurmu. Işınların kanseri tetiklediği doğrumu. Bu konu hakkında biraz araştırma yapmaya karar verdik. Çokça tartışılan bir konu olan lazer epilasyon. Yaptırmak zaralımı zararlı ise nasıl bir önlem alınmalı. Güzellik için yapılan bir bakım türü olan lazer epilasyon gerçekten zaralımı onu anlatma başlayalım bu yazımızda.

Lazer Epilasyon yaptırmak zararlı’mıdır. 

Yıllardır tartışılan bir konu olan lazer epilasyon uzmanlar tarafından hiç bir zararı olmadığı söylensede. Bir çok uzman doktor tam tersini iddia etmekte. Ve konuda hastaların şikayetçi olduklarıda bir gerçek.

Epilasyon Cihazlarını Evde Kullanmak Zaralımı, Sorusuna vereceğimiz cevap tabiki bu konuda yeterli bilgi birikime sahip değilseniz. Mutlaka bu tür uygulama yapan uzman doktorlar tarafından uygulanan güzellik merkezlerini tercih edin. Aksi takdirde ciddi sonuçlar ile karşı karşıya kala bileceğinizi unutmayın.

Lazer epilasyon yaptırmanın yan etkileri olurmu? Oluyorsa bunlar nelerdir.

  • Yanık Oluşması
  • Lekelenme
  • Kıllanma
  • Kızarıklık
  • Tahriş

Yukarıda bahsetiğimiz bunlardan bir kaçı ve en çok karşılaşılan bir durum. Bunlar bilmeniz gereken risklerdir. Bu bahseti’ğimiz riskler karşılaşmanız durumunda hemen paniklemeyin bunlar genel olarak geçiçi yan etkilerin belirtileridir. Lekelenme oluştu ise bu zamanla azalır ama izleri kala bilir. Lazer uygulaması yapan bir kişi 2 hafta güneşten uzak durması en doğru tercih olacak. Lazer epilasyon ilk defa yaptırıyorsanız cildinizde biraz yanma ve acı hidersiniz. Bu acı geçici ve olması gereken bir durum.

Lazer epilasyon bacaklarda oldukça etkili sonuçların alındığı vucudumuzun bir bölgesi. Bacak kılları yani diz kapağından alta kalan kısım. Kıllar burada kalın ve güçlü olsada en sonucun alındığı bir bölgedir.

Kaş arasına epilasyon yaptırsam bir sakıncası varmıdır. Hayır hiç bir sakıncası olmaz. sadece genelde kaş modasını sürekli değişimi yaptığı için bir süre bundan mahrum kalırsınız.

Yanak bölgesine lazer epilasyon yaptırmanın yanlış uzman olmayan kişiler eli ile ise sıkıntılı durumlar ortaya çıkması muhtemel’dir. İğneli lazer epilasyon yaptıracaksanız mutlaka uzman bir hekim tarafından yapılmasına dikkat edin.

Bayanların lazer epilasyon yaptırmada erkelere nazaran risk durumları biraz daha farklıdır. Çünkü kadınların cilt yapısı daha ince ve narindir.

 

 

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *