Bakımlı eller için evde basit el bakımı yöntemleri
24 Haz, 2018 17:39 tarihinde eklendi

Bakımlı eller için evde basit el bakımı yöntemleri

Bayanların güzel olmak güzel gözükmek için sürekli yapmaları onların en büyük eğlencelerinden biri. Günün bütün yükünü ellerinizin çektiğini düşünürsek kadınlar bakım yaparken el bakımı da nemlendirici kremler ve evde yapılan doğal bakım kürleri ile bu sorunu çözmeye ve güzel bakımlı bir elleri olmasını hayal eder ve olması için de her türlü bakım ürünü bakım kremini el losyonları ne kullanırlar.

El bakımı için bitkisel kürler

El bakımı yaparken bir tek Elimizin derisi parlak diğer gün gözükmesi yeterli değildir bunun için tırnaklarımızı da Bakımlı olması ellerimizle bir bütün içerisinde uyumlu gözükmesi çok önemlidir. At kuyruğu ile el banyosu yapmak.

Güçlü bakımlı parlak ve kırılmayan tırnaklar için at kuyruğu ile yapılan evde doğal küründen bahsedeceğiz. Burada iki kaşık kadar at kuyruğu ile. Küçük küçük doğrayarak yarım litre Kaynar suyu içersin atarak 20 dakika bekledikten sonra demlenmesini beklemeliyiz karşıma 20 dakikanın sonunda sürdükten sonra elleriniz Zaman buldukça beş 6 dakikalık süre boyunca bu süre içerisinde tutup işlemi yaptıktan hemen sonra ellerinizi kurulayın verilen nemlendirici kremler destek yapın.

Nemlendirici maske el bakımı için

Gün içerisinde yıpranan kaşınan ellerimizi nemli tutarak gün içerisinde uğramış olduğu Erozyonun bir nebze önüne geçebiliriz. Doğal yöntemler ile aske yapımı tarifi için bize İhtiyaç olan haşlanmış patates vazeli.n ve kuru papatya ihtiyacınız olacaktır. 1 adet haşlanmış patatesi iyice ezerek püre haline getirdikten sonra üzerine biraz vazelin ve kuru papatya çiçeklerini koyun malzemeler iyice karıştıktan sonra ve ellerinize sürün karışımı ellerinde sürdükten sonra Pamuklu Bir bez ile iyice sarın ve bu şekilde yaklaşık 30 dakika bekleyin 30 dakika sonra ellerinizi ılık suyla yıkayın.

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *