Doğal yöntemler saç uzatma maske tarifeleri
25 Haz, 2018 19:39 tarihinde eklendi

Doğal yöntemler saç uzatma maske tarifeleri

Evde doğal yöntemler kullanılarak ayda 4 ve 5 santim saçlarınızı uzatabilirsiniz. Evde doğal malzemelerle hazırlayabileceğiniz saç uzatma maskeleri hakkında sizlere burada bilgiler vermeye çalışacağız. Doğal yöntemler ile Hazırlamış olduğumuz saç uzatma maskesi saçınızı daha gür daha parlak daha canlı ve kırılmaları dökülmeleri minimuma düşüren etkiye sahiptirler. Evde doğal maske yapımı malzemeleri nin birçoğu evinizde veya satın alabileceğiniz Market aktar gibi yerlerde kolayca temin edip bulabileceğiniz malzemelerden oluşmaktadır.

Saç uzatma maskelerinde kullanacağınız malzemeleri saçları daha sağlıklı uzamasına saçın olumsuz etkilerden korunmasına saç derisindeki sorunların ve kepekten korunmalı da saçın yumuşamasına katkıda bulunarak saçınızdaki kırıkları engelleyecektir.

Yoğurt ve Süt

Süt ve yoğurdun birçok faydası olduğunu etmiş tarafından bilinen bir gerçektir. Süt ile yoğurdu birçok maske yapımında kullanıldığı bilinmektedir süt ve yoğurtla yapılan saç maskeleri saçı yumuşatarak ve parlak gözükmesini sağlamaktadır.

Hindistan cevizi yağı

Hindistan cevizi yağı saça derinlemesine koruyarak saçı nemlendirir ve canlandırma etkisine sahiptir.

Yumurta. Saç uzatmak için içerdiği protein ile en sık başvurduğu doğal malzemelerin başına gelen yumurta saç tellerini besleyerek kalınlık ve Gürlük kazandırarak daha sağlıklı uzamasına yardımcı olur.

Limon. Limonun birçok faydası mikropları öldürür mü ve saç derisindeki fazla yağ temizlemede Yağlı saçlara Çok etkili olduğunu birçok kişi tarafından bilinen bir gerçektir limon saçlara Hacım kazandırır ve saçtaki ve Saç dibindeki yahu temizlenmektedir.

Zeytin yağı sızma, Çok etkili saçları nemlendirir diye ve saçları yumuşak tutup şekil almasını kolaylaştırdığı bilinmektedir sızma zeytinyağının. Sık sık saçlarını da boya yapıyorsanız ve Maşa ile düzleştirme yapıp saçlarınızın Cansız ve zayıf bırakmış iseniz sızma zeytinyağı ile saçlarınızı Masaj yaparak yağı dipten uca doğru tamamen saç derinize birlikte yedirerek saçlarınızdaki kırılmaları önleyip saçlara Hacim ve canlılık katıp nemlendirip daha gür gözükmesini sağlayabilirsiniz.

Elma sirkesi, elma sirkesi de Limon gibi saçtaki saç derisindeki fazla yağ alıp temizleyerek köpek gibi kurumuş deri döküntülerine temizlemesi ile birlikte saçlarınızı hem kepekten korur hem de nemli tutar.

Bal saçlarınızın sağlıksız gözüktüğünü düşünüyorsanız örnek vermemiz gerekiyorsa donuk kuru ve sürekli kırılan ve uçları düzeltmek zorunda kalıyorsanız mutlaka Bal kullanmanızı şiddetle öneririz. Balın saç onarıcı özelliği ve yıpranmış olan saç tellerini canlandırdığı saçınıza bir parlaklık verir diye aynı zamanda saçları nemlendirerek daha canlı gör parlak bir görünüme sağladığını kullandıktan sonra şahit olacaksınız.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *