Türkan Şoray’dan üzücü haber geldi! Sinemanın sultanı oyunculuğu bıraktı
30 Haz, 2018 18:59 tarihinde eklendi

Türkan Şoray’dan üzücü haber geldi! Sinemanın sultanı oyunculuğu bıraktı

Artık bu haberle bir devrin kapandığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Sinemanın sultanı Türkan Şoray artık sinema ve dizi tekliflerini kabul etmeyeceğini ve oyunculuğu bıraktığını açıkladı.

Habertürk’ten Mehmet Çalışkan a konuşan Türkan Şoray iyi senaryolar gelmediği için oyunculuğu bıraktığını ve bu Kararın kesin olduğunu açıkladı.

İlker İnanoğlu’nun 1960’da teşvikiyle köyde bir kız sevdim ile sinemaya başlayan sinemanın sultanı Türkan Şoray canlandırdığı karakterler ve Türk sinemasına damga vurdu.

Türkan Şoray 222 sinema filminde rol alarak kırılması çok zor bir başarıyı elde etti 22 televizyon dizisi bulunan yönettiği 5 ve yazdığı 2 senaryoyla da Türk sinemasında katkıda bulunan Şoray Türkiye’de film festivallerinde 6 kez üst üste en iyi kadın oyuncu ödülünü kazandı.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *

Yapılan Yorumlar

 1. Pelin

  Türkan Şoray gerçekten de yaşam tarzı oynamış olduğu filmler ile başyapıt olan sinema sahneleri ile hafızamıza kazınan Türkiye’nin bayan sanatçılar arasında sinema sanatçıları arasında altın harflerle ismi yazılıp tarih kitaplarına sinema tarihine geçmiş bir isim olarak kalacaktır kendisini çok seviyoruz.

  • access_time 30 Haz 2018, 20:36
  • Cevapla
  • Admin

   Türkan Şoray muhteşem ötesi bir sinema sanatçısı, Yani sanatçı olmayı gerçekten hak etmiş bir sinema devi. Kadın sanatçılar arasında beğendiğim en güzel sinema oyuncusudur..

   • access_time 30 Haz 2018, 21:00
   • Cevapla