Saçlarımıza keten tohumu nun faydaları
10 Tem, 2018 16:28 tarihinde eklendi

Saçlarımıza keten tohumu nun faydaları

Saçlarımıza keten tohumu nun faydaları

Keten tohumu felç ve Kanser hastaları için destek gıdası kolesterolü düşürür sindirim sisteminde mide ve bağırsak 3 duvarlarını temizlediği için kabızlık sorununa karşı ek gıda olarak kullanılır. Kabızlığa karşı etkili. Gaz giderici özelliği ile bağırsakların rahatlamasını sağlar. Keten tohumunu bir diğer özelliği ise insanları Tok tutarak zayıflama larına yardımcı olur. Keten tohumu nun bilmediğimiz bir diğer özelliği ise Saçlarımızın sağlıklı bir şekilde uzamasını sağladığı ortaya çıkmıştır.

Keten tohumu saça faydaları nelerdir?

Keten tohumunun saça faydaları olduğu bilinen bir gerçek olmasıyla birlikte yan etkileri de bulunan ve ölçülü bir şekilde Doktor kontrolünde kullanılması gerektiği bir gerçektir. Keten tohumu yağı kullanmadan önce ilaç kullanılıyor ise ilaçlarla etkileşim de bulunarak yan etkileri görülmektedir.

Eğer keten tohumu yağı kullanıyorsanız ve bu yağ kullandığını sürede ilaç kullanımı var ise bunun Doktor kontrolünde yapılması önemlidir Çünkü bir sakıncası olup olmayacağını bir yan etkileşim sağlayıp sağlayacağını bilmekte fayda vardır.

Sağlıklı saçlar ayda ne kadar uzar?

Sağlıklı bir saçlara sahipseniz Ortalama olarak ayda 1 ile 1 buçuk santim uzar. Bunu keten tohumu yağı kullanarak daha fazla uzamasını beklemek Pek doğru bir düşünce olmasa gerektir ki? Sen tohumu saçlarınıza destek sağlayarak kurulur ve buna benzer nedenlerden dolayı kırılmaların köklerinin zayıflaması nın nedeniyle oluşan koparak dökülmelerinin önüne geçecek normal uzama hızının devamını sağlayabilirsiniz.

Kötü beslenme ve buna bağlı olarak stres saçlarda yeterli miktarda bakım yapılmaması saçların sağlığı ve uzama süresinin de farklılıklar gösterebilmektedir. Bunun için yapmamız gereken Stresten uzak durmak kötü beslenme alışkanlığının vazgeçip düzenli sağlıklı vitaminli gıdalar tüketmektir.

Bunun için sadece keten tohumu yağı kullanarak düzenli kırılmayan dökülmeyen saçları elde etmek için bir tek keten tohumu yağı kullanmak faydalı olmayacaktır. Bunun için stres düzensiz beslenme hazır gıdalardan uzak durarak gerekli vitamin ve mineralleri beslenme programı ile almalı ve uygulamalıyız. Sigara kullanıyor isek sigarayı hemen bırakıp düzenli aralıklarla derisini bakım yağları bakım yağları ile ovarak beslenmesini ve güçlenmesini sağlamalıyız.

Keten tohumundan azami derecede fayda sağlamak için tavsiye edebileceğimiz tüketim oranı organik keten tohumlarında soğuk pres ile elde edilmiş bir çorba kaşığını geçmeyecektir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *