Bronzluğu korumanin püf noktaları
31 Tem, 2018 18:13 tarihinde eklendi

Bronzluğu korumanin püf noktaları

Beyaz tenli kadınların yaz ayını iple çektiğini.Herkesçe bilinen bir gerçektir. Çünkü yaz ayı ile bronz bir tene kavuşmanın hayallerini kurarlar. Bronz bir tene nasıl kalıcı olarak sağlayabiliriz. İşte cevabı.

Yaz aylarında vücudumuzun bronzlaştığını ve bu bronz Tenin kaybolmaması için neler yapmanız gerektiğini neler uygulamanız gerektiğini bu yazımızda sizlere anlatmaya çalışacağız.

  1. Sıcak su ile kesinlikle duş almayın çünkü sıcak su ile alınan duş cildinize rahatlamasına Neden olur ve bununla birlikte soyulmasını tetikler yani bronzluğun kaybolmasını hem hızlandırır hem de bronz teni daha çabuk kaybetmemize neden olur.
  2. Deniz ve güneşin vermiş olduğu bronz senin yıl boyunca korumak istiyorsanız mutlaka ve mutlaka her gün cildinizi bol miktarda nemlendirin. Eğer nem oranı yüksek bir ürün kullanıyor iseniz cildiniz nemi hapseder ve uzun sürecek sürece kalıcılık sağlar.
  3. Bir diğer önemli faktör ise doğru güneş kremi kullanmaktan geçer. Bronzluğun kalıcı hale getirmek için doğru güneş kremi seçerek bronz teni daha uzun süre koruyabilirsiniz. Güneş kremi almadan önce mutlaka dikkat etmemiz gereken en önemli faktör cilt yapınıza ve kendinize uygun bir ürün seçmeniz olacaktır.
  4. Bronzluğun uzun korumak için doğru beslenerek sağlıklı yaşayarak cildinizin bronzluğun kalıcı hale getirebilirsiniz şeftali kayısı havuç gibi besinler vücuttaki melanin pigmentinin aktifleşmesini sağlayıp daha hızlı ve kalıcı bronzluk elde etmenize yardımcı olacaktır. Onun için yaz aylarında tatilde bronz kalabilmek için bolca havuç kayısı şeftali tüketmeniz teninizin daha uzun süre bronz kalmasına yardımcı olacaktır.
  5. BRONZLUĞU KORUMA İÇİN MASKE TARİFİ

2 adet havucu blenderdan geçirin elde ettiğiniz ile Payı yüzünüze uygulayın 10 dakika sonra su ile durulayınız sabah akşam uyguladığınızda bronzluğun uzun süre kalıcı olduğunu gözlemleyerek siniz. Havuç tüketmenin hem de blendırdan geçirerek maske haline dönüştürerek püre haline dönüştükten sonra yüzünüze sabah ve akşam üzere iki defa sürerek 10 dakika sonra ılık su ile durulayın cildinizdeki bronz teni daha uzun süre muhafaza ederek daha güzel bir görünüm sağlamış olursunuz.

Bu maske tarifini düzenli olarak uygulamanız durumunda bronz temizim daha uzun süre kalacağını unutmamanız önemlidir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *