Daha bronz bir tene sahip olmak için doğal yöntemler nelerdir
8 Ağu, 2018 17:36 tarihinde eklendi

Daha bronz bir tene sahip olmak için doğal yöntemler nelerdir

Kurban Bayramı’nın yaklaşması ile birlikte Bayram tatilinin 9 güne çıkmasıyla. Birlikte tatil hayalleri olan bayanların dikkat etmesi gereken iki noktadan bahsedeceğiz. 1. En önemli konu Güneş yanıklarının cildimize zarar vermemesi için ne yapmalıyız? 2. Önemli konu ise Güneş ve denizin tadını çıkartırken bronz bir tenimizi daha uzun bir süre nasıl koruyabiliriz hangi doğal yöntemlerle daha bronz bir tene sahip olabiliriz.

Tıbbi bitkilerin iyileştirici faydalarından bahsederek sizlere kimyasal ilaç kullanmadan. Doğal yöntemler ile kızarıklığı güneş yanıkları lavanta yağı veya Itır yağı Uçucu yağları ile kısa sürede çözümleneceğini söylüyoruz. Bu doğal bitki yağlarını hangi Cilt yanığına daha iyi geldiğini ne kadar ve hangi miktarda kullanmamız gerektiğini çok iyi bilmemiz gerekmektedir.

Güneş yanıkları için Osmanlı döneminde kullanılan doğal yağ.

Özellikle Osmanlı döneminde kullanılan ile ilgili rahatsızlıklarda güneşten koruyan Doğal olan tamanu  yağından söz edeceğiz size. Bununla birlikte aloa vera tıpdil bitkisinin de Güneş yanığında kullanımının önemli olduğunu söylemekte fayda var.

Bu Bitki ile yapılacak formül’ü size kısaca anlatacağız. Aloe vera jelinin taze olarak hazırlanması oldukça önemlidir. Kesin bir sonuç almak için elde etmek için aloe vera jelinin taze olarak hazırlanmak için Özen göstermemiz oldukça önemlidir. Hafif çaplı Güneş yanıklarında. 1 adet aloe vera yaprağından dikkatlice çıkarılan yaklaşık 25 30 milim aloa vera jeli bir mikserden geçirip kıvamlı hale getirilir.

Içerisine 4 veya 5 damla tıbbi lavanta yağı Uçucu yağ da ilave edilerek bastırmadan güneş yanığı olan bölgeye Temizel ile sürülür. Güneş yanığı vücudunuzda daha geniş bir alanda yer alıyor ise. Aloe vera bitkisinden çıkartmış olduğumuz yere ek olarak. Iki veya 3 damla Ölmez çiçek Uçucu yağ ilave edilip yine aynı şekilde Güneş yanığının olduğu bölgelere el yardımıyla bastırmadan hafifçe sürülür.

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *