Elleri yumuşatan bakım Kür Tarifi
28 Ağu, 2018 17:27 tarihinde eklendi

Elleri yumuşatan bakım Kür Tarifi

Bazen elleriniz için manikür yapmanız bakımlı gözükmesine yetmeye bilir. Ellerinizi pürüzsüz güzel ve bakımlı göstermek için. Doğal malzemeler ile yapılan sağlık açısından hiç bir sakıncası ve yan etkisi olamayan, Bakım kürlerini araştırdık.

Yaz aylarında sıçak ve nemden kaynaklanan, Kış aylarında ise soğuk hava, ve sert rüzgarların vermiş olduğu zararlardan korunmak için evde doğal yöntemler ile hazır’lıyacağınız el bakım kür tarifi. Bu mevsim ve hava kuşullarında zamanla elinizi nemini kaybeder. Ve çatlama, Küçük ince cizgiler kırışıklıklar ellerinizde ortaya çıkar.

Burada vereceğimiz tarifler kolay ve doğal malzemelerden oluşur. Her evin mutfağında kalayca buluna bilen malzemelerden hazırlanan bakım kür’leri. 

DOĞAL EL BAKIM KÜR TARİFLERİ.

Süt bir çok bakım kür’ünde kulanılan vaz geçilmez bir malzeme. Bir bardak süt içerisine, Bir miktar papatya ekleyin. Papatya ekledikten sonra ocağa koymadan önce. Süt ile papatya yapraklarını karıştırın. Daha sonra ocağın üzerine koyun fazla yüksek olmayan düşük ateşte bu karışımı kaynatın. Kaynadıktan sonra süt ile papatya karışımını bir süzgeç yardımı ile süzün. Süzme işleminin’den hemen sonra daha süt sıcak iken içine akhuş ağacı tohumu ile birlikte bir kaç damla zeytin yağı dökün. Bu işlem sonunda karıştırın bütün malzemeyi. Bu karışımı bakım kürü’nü bir kabın içine dökün ve ellerinizi. Bu bakım kürü ile masaj yaparak ellerinize sürün.

EL ÇATLAKLARI İÇİN HAKİKİ TEREYAĞI.

Kış aylarında genelikle görülen el çatlamaları için. Tereyağı ellerinize sürün çok kısa bir sürede etkisine şahit olacaksınız. Cildiniz nem kazanırken hızla çatlamış ellerinizin iyileştiğini ve sağlığına kavuştuğunu göreceksiniz.

Bir diğer el bakım kürü tarifi. 

Malzeme Listesi

  1. Bir kaşık bal.
  2. İki çorba kaşığı susam yağı
  3.  Bir çorba kaşığı badem yağı
  4. Bir çorba kaşığı gliserin

Hazırlanışı

Bin bir derde deva olan bir kaşık balı eritin. Bal eridikten sonra 2 çorba kaşığı susam yağını ilave edin. Devamında Bir çorba kaşığı badem yağını içerisine ekleyin. Sonra son malzememiz olan 1 çorba kaşığı gliserin içine katın. Bütün malzemeyi eksiksiz sırası ile kattıktan sonra bu vermiş olduğumuz malzemeleri, Krem kıvamına ulaşana dek. Karıştırın.

Bu karışım hazır olduktan sonra her gece uyumadan önce ellerinize masaj yaparak sürün ve el derisinin bu karışımı masaj yolu ile emmesini sağlayın. Daha güzel kırışık olmadan sağlıklı ellere kavuşun.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *