Kedicik Ayça Pars İtirafçı Oldu
16 Eyl, 2018 19:00 tarihinde eklendi

Kedicik Ayça Pars İtirafçı Oldu

Adnan oktar örgütü içerisinde yer almış olan ayça pars. Tutuklandıktan sonra ve daha sonra itirafçı oalan kandıra ceza vevinden çıktı. Serbest kalan ayça pars tüm bildiklerini yaşadıklarını anlattı.

Örgütün imam bacılar kısmında yer alan 29 yıl boyunca görev aldı. Daha sonra adnan oktar örgütüne yapılan operasyon ile tutuklandıktan sonra itirafçı olup serbest kaldı. Bu kararı vicdani bir karar aldığını dile getirmekte.

Etkin pişmanlık yasasından yararlanmak için polise 120 sayfa ifade veren ayça pars. Sekiz gün karakolda polise ifade verdiğini açıklayan ayça pars, şunları anlattı.

Yapılanları vicdanım kabul etmiyordu. Din adına yapılan bu uygulamalar. Orada olanların dışarıda yapılanların yanlış olduğu yönünde telkinde bulunurlardı. Uzun yıllar yapılan taktikler ve kullanılan aşama aşama yöntemler vardı. Yaptığımız düşündüğümüz konuştuğumuz bile tamamen kontrol altındaydı.

İKİ KİŞİNİN KENDİ ARASINDA KONUŞMASI BİLE İMKANSIZDI

Biz oraya din adına gittik. 29 Yıl orada kaldım. Devletimizin verdiği imkan ile bildiğim her şeyi konuşmaya anlatmaya karar verdim. Din adına gittiğimiz yerde kapsamlı bir şekilde kıskaca alındık. Bu tür yapıların içinde değil bu tür konuları konuşmak imkansızdı. Hukuksuz yapılan işleri konuşmak.

KAYNAK SABAH.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *