Cilt bakımı için doğal siyah maske tarifi
19 Eyl, 2018 17:25 tarihinde eklendi

Cilt bakımı için doğal siyah maske tarifi

Siyah maske nedir. Siyah maskenin cildimize faydaları ve zararları nedir. Son günlerde sosyal medya hesap’larında paylaş’ılan siyah maske hakkında bazı araştırmalar yaptık. Siyah maskenin cildimize faydaları nelerdir diye küçük bir araştırma yaptık.

Soyulabilen siyah maske nedir

Toprak altında yüzyıllarca kalan proteinler ile elde edilen siyah maskenin Yüzümüzdeki cildi pürüzsüz hale gelmesini sağladığı yapılan uygulamalar sonucunda ortaya çıkmıştır.  içerisinde kalsiyum çinko ve potasyum mineralleri yer alan siyah maskenin herhangi bir katkı maddesi kullanmamıza gerek kalmadan hazırlandığını Öncelikle bilmemiz gerekir.  yaklaşık 40 kilograma yakın bitkinin ham özetinden elde edilen siyah maske hem ekonomik hem de kolay uygulanabilir bir maske tarifidir.

Siyah maskenin zararları nelerdir

uzman dermatologlar tarafından yapılmış olan bir araştırmaya göre herhangi bir zararı bulunmayan siyah maske herkes tarafından kullanılabilir ve sağlıklı olduğu sağlığa herhangi bir yan etkisi yan tesiri olmadı ortaya çıkmıştır. Ayrıca siyah maskenin tamamen kuruduğunda soyarak çıkartmak Yüzünüzdeki ayva tüyleri dediğimiz Gözde biraz zor görülebilen Tüyleri kökünden Çekerek yüzünüzü daha parlak ve pürüzsüz göstermektedir Burada dikkat etmeniz gereken bir Diğer husus saçlarınıza yakın olan bölümü bu maskeyi sürmeniz gerekmektedir.

Siyah maskenin cilde faydaları

Cildimizde oluşan ölü derileri temizler. Cildin daha parlak görünmesini sağlayıp cildinizin yenilemesini sağlar. Siyah maske ilk kullandığınızda Yüzünüzdeki cildinizde tıkanan gözenekleri açarak Siyah noktaların kolayca temizlenmesini sağlamaktadır kırışıklıkları azaltır düzenli olarak kullanan da sivilce lekelerinin giderilmesi ne de yardımcı olur

Siyah maske nasıl kullanılmalıdır

siyah maskeyi bir fırça yardımıyla yüzümüzün tamamına uygulayabilirsiniz üst bölümde belirttiğimiz gibi diplerine yakın olan bölgelerde siyah maske kullanmamanız önerilmektedir. Siyah maskeyi yüzünüze fırça yardımıyla sürdükten sonra 30 dakika bekledikten sonra ılık su yardımı ile temizleyelim.  şayet cildinizde siyah noktalar var ise bu süreyi 15 dakika daha uzatarak Yani 45 dakikaya tamamlayıp tamamen kuruyunca soyarak çıkartabilirsiniz siyah maskeyi yalnızca Haftada 2 defa uygulamak yeterli olacaktır.

Evde doğal yöntemler ile siyah maske hazırlanışı

  •  2 tatlı kaşığı aktif
  •  3 yemek kaşığı bitkisel
  • Yarım çay bardağı su 1 adet cezve

siyah maske yapımında kullanılacak malzemeleri aktarlardan temin edebileceğinizi.  buradan size bir dip not olarak belirtelim yukarıda vermiş olduğumuz malzemelerin cildimize vücudumuza insan sağlığına hiçbir yan etkisi ve zararı bulunmamaktadır tamamen doğal malzemelerdir.

Siyah maske için vermiş olduğumuz malzemeleri son olarak belirttiğimiz Cezve ve içerisine belirtmiş olduğumuz ölçüdeki suyu koyun ve bitkisel içine karıştırarak karıştırıp ısıtın ısınma işlemi sonunda aktif karbonu da ekleyip güzelce bir karıştırın elde etmiş olduğunuz karışımı sadece yüzünüzün herhangi bir bölgesine veya tamamına kullanabilirsiniz. Vermiş olduğumuz karışımın çok kuvvetli bir yapışkan kıvama geldiğinden dolayı yani burun ve alın bölgesine uygulamalısınız Aksi halde yanaklarda uygulanırsa cildinizdeki şeftali tüyü diye tabir edilen tüyleri de çekip çıkaracaktır ancak maskeyi sökerken çok acı çekeceğini gerçektir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *