İran’lı kadınlar göz makyajı nasıl yaparlar
15 Kas, 2018 11:51 tarihinde eklendi

İran’lı kadınlar göz makyajı nasıl yaparlar

İran’lı kadınlar göz makyajı nasıl yaparlar

Göz makyajı en iyi yapan kadınlar hangi ülkede yaşar sorsalar bunun cevabı çok basit iran kadınlarıdır. Güzellik ve bakımlarına makyaj yapmaya çok önem verirler. Gözleri güzel olan iran’lı kadınlar göz makyajı ile bu güzelliği dahada belirgin hale dönüştürmeyi başarıyorlar.

İranlı kadınlar özelikle koyu renk göz makyajı yapmayı tercih ediyorlar. Bol makyaj sürdükleri ve bunuda koyu renkler tercih ederler. Bundan dolayı büyük gözleri kıvrımlı kaş larını aynı tonlar kulanarak güzel gözlerini makyaj ile gösteriyorlar. Doğuştan gelen bir güzellikleri var kavistli kaş yapıları ve büyük gözleri onları farklı kılıyor. İranlı kadınlar gibi güzel makyaj yapmak için sizde onların izledikleri makyaj yöntemlerini takip edin.

İranlı kadınlar göz makyajı nasıl yaparlar.

Birinci olarak makyaja başlar iken. Göz kapaklarından makyaj yapmaya başlanır. Daha sonra teninize uygun renk seçimi ile far sürülür.  Bu işlemi yapar iken göz altlarına beyazları kapatıcı sürmeyin. Ten renginize uygun olan farı göz kapaklarına sürdükten sonra. Bir fırça yardımı ile şeftali tonlarından oluşan allık fırçaya sürün. Fırça aldığınız şeftali tonlarındaki allık köz kapakları üzerine kaşlara yakın bölgeye sürün bu gölge şekli verecektir.

Gölge verdikten hemen sonra göz pınarları etrafından başlamak kaydı ile. Göz uçlarına kadar eyelineri sürün. Bunu yaparken göz kalemi göz kapaklarına sürmeyin. İran göz makyajı gözlere yapılan bir sürme ile yapılan bir makyaj’dır. İranlı kadınların kulanmış oldukları koyu renk ıslak görünüm sağlayan sürmeleri bulaya biliriz. Onun için siz bir miktar göz makyajını dağıtmayacak şekilde az ıslata bilirsiniz.

Normal bir şekilde eyelineri göz kapakları üst bölüme sürdükten sonra. Tabi bunu sürer iken dikkat etmeniz gereken. Kapakların üzerine normal kalın şekilde sürmeye özen verin. Alt kirpiklere ince bir çizgi şeklinde uygulayın. İranlı kadınlar’ın göz makyajı kullandıkları bir diğer yöntem ise doğal kaş boyası. Genelde maskara, göz kalemi, allık, siyah far, kiprik kalemi, gibi makyaj ürünleri. Kullanırlar ve iranlı kadınlar göz makyajı konusunda uzman derecesinde başarılıdır.

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *

Yapılan Yorumlar

 1. Ceren

  Kusursuz güzellikleriyle dikkat çeken İranlı kadınlarının cilt bakımlarını ve makyajlarını nasıl yaptıklarını sizler için araştırdık. İşte İranlı kadınlarının güzellik sırları…

  KUSURSUZ CİLTLERİNİN SIRRI

  İranlı kadınlar, ölü deniz tuzu ile masaj yaparak cildinin pürüzsüz hale gelmesini, süt banyosu yaparak da kırışıklığın önüne geçmeyi başarıyor.

  BADEM GÖZLERİNİN SIRRI

  • access_time 30 Oca 2019, 22:56
  • Cevapla
 2. Admin

  İranlı Kadınların Göz Makyajı
  Cilt bakimi, makyaj, sivilce izleri, cilt lekeleri, sac bakimi konularinda evde uygulayabileceginiz dogal yontemler iceren bakim ve kadin portali..

  • access_time 22 Mar 2021, 17:10
  • Cevapla