Sağlıklı saçların önünde duran engeller nelerdir
3 Ara, 2018 19:04 tarihinde eklendi

Sağlıklı saçların önünde duran engeller nelerdir

Bütün kadınlar herkes tarafından beğenilen ve hatta kıskanılan bir saç’a. Sahip olmayı isterler bu istemekle olan bir şey değildir. fön, boya kullanılan kozmetik ürünler ve doğadan gelen dış etkenler derken. Bakımlı ve dikkat çeken bir saça sahip olmak oldukça zorlaşıyor. Sağlıklı bir saçlarım olsun diyorsanız dikkat etmemiz. Bazı kurallar vardır.

Cansız

Saçlarımız özellikle fön makinesi ile sürekli ısıya maruz kalması kimyasal Kozmetik ürünlerinin bırakmış olduğu etkiler zamanla diplerindeki nemin azalıp ve saçların daha mat hacimsiz görünmesine neden olmaktadır.

Saçlarla fazla oynamak fazla işlem görmesi

Her kadın gibi siz de kendinizi değişik yapmak değişik görünmek istemeniz genelde saçlardan başlayan bir tercihtir. Bazen 100 bazen dalgalı tercihler farklı renk tonları kullanmak sizin amacınız a kısa bir süreliğine ulaşırsınız belki ama kırılan yıpranan ve hatta yanan saçlar saçlarda oluşan deformasyon mümkün olduğunca azaltabilmek için tek çare kestirmek oluyor Böylelikle uzun saçlar yine hayal olarak kalıyor.

diplerindeki problemli deri

Saçlarınıza tamamen odaklanama’dığınız için kız için bazen sorunun temel kaynağından uzaklaşan biliyoruz. Uzamayan saçlar nedeni tamamen saç derisinde kaynaklanıyor olabilir bu belirtisi nelerdir saç derisinde kaynaklanıyorsa Saçların uzamaması. Sonuç uzamayan saçların nedeni tamamı saç derisinden kaynaklı olabilir Eğer Saçınız da kızarıklık yağlanma kaşıntı aşırı yağlanma ve kepeklenme gibi şikayetler yaşanıyor ise bunun bazı nedenleri vardır Sedef hastalığı saç derisinde mantar egzama gibi deri hastalıkları ihtimallerini göz önüne alarak mutlaka bir hekime danışma gerekir.

Saç Dökülmesi

24 saat içersinde ortalama günlük 100 tel saç dökülmesi yaşanır. Bu durumun anormal bir şekle dönüşmesi yani çok fazla saç dökülmesinin mutlaka nedenlerinin bir Hekim tarafından araştırılması önem arz eder Bunun nedenleri yanlış beslenme alışkanlıkları stres genetik faktörler vitamin eksikliği ve tercih etmiş olduğumuz kozmetik ürünleri gibi saç dökülmesinde etkin rol oynayabiliyor.

Saçlarınız yavaş uzayan bir saçımı

Saçlarınıza birçok bakım ürünü veya doğal ürünler kullanarak uzamasını istiyorsunuz ama bir türlü istediğimiz neticeyi elde edemiyorsanız. Aslında her saç uzar ama uzama süreleri değişiklik gösterir fiziksel ve çevreler faktörlere göre değişiklikler saçların sağlıklı uzaya bilmesi için beslenmeye yaşam kalitesini günlük bakımı ve kullanılan saç bakım ürünlerini Özen göstermek gerekir Aksi takdirde saç derisinde hastalıklarda ve kırılan saçlar dökülen saçlar yağlanan saçlar mat saçlar ile yaşamaya alışmaya çalışırsınız.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *