Kış aylarında kuruyan ciltlere son
4 Ara, 2018 18:36 tarihinde eklendi

Kış aylarında kuruyan ciltlere son

Kadınlar güzel gözükmek için günlük rutin olarak makyaj yapıp ve. Her uyumadan önce yüzlerindeki makyajı temizlemek zorunda kalırlar. Bu da ciltte bazı aşınmalara ve cildin kurumasına gözle görülmeyen çatlaklar. Oluşmasına ve zamanla kırışıklar oluşmasına neden oluyor.

Yaz aylarının bitmesi ile beraber kış ayının başlaması kıyafetlerimizi artık yazdıkları çıkartıp. Kışlıkları giymeye başladığınız bir mevsimin başlangıcı olarak. Kış ayının geldiğini söyleyebiliriz. Değişen mevsim hava şartları ile cildimizde de. Kış aylarında genelde en sık sık görülen kurulmuş ve kuruyan cilt sorunları gelir.

Mevsim değişikliği ile cildimizde. Aynen elbiselerimiz gibi kullanmış olduğunuz makyaj ürünlerine değişiklik göstermekte olduğunu biliyor muydunuz? yani yaz aylarında kullandığımız birçok makyaj ve. Kozmetik ürünü kış aylarında kullanmanız cildimize fayda sağlamaktan ziyade zarar vereceğini biliyor muydunuz.

Kış aylarında da sağlıklı bir cilde sahip istiyorsak bakım ve güzellik ürünleri kullanmamız gerektiğini iyi markaları ve mümkünse doğal ürünlerden oluşan makyaj malzemeleri kullanmayı tercih etmeliyiz.

MAKYAJ TEMİZĹEMEK

Bütün gün makyaj ile dolaştıktan sonra akşam uyumadan önce gün boyu kullanmış olduğunuz makyaj ürünlerini yüzünüzden temizlememiz gereklidir. Makyaj temizliği çok kolay bir işlem olsa da makyaj temizliği yaparken Makyaj temizleme ürünlerini kullanmamız kış aylarında çok önemlidir.

Yazın sıcağında nemlenen ve yağlanan ciltler Kış aylarının gelmesiyle birlikte tam tersi bir seyir izlemektedir. Bu kış aylarıyla birlikte cildinizin kuruması matlaşması derisinin daha bir koyu bir renge dönüşmesi ne neden olmaktadır. Kış aylarının getirmiş olduğu soğuk ve sert havaların sert esen rüzgarın etkisiyle. Yüzümüzdeki cilt derisindeki kurumalar gözle görünmeyen ama oluşan çatlaklar kaçınılmaz bir sonuçtur.

Bu tür mevsimsel cilt sorunları yaşamamanız için makyaj ürünleri mevsimine uygun makyaj ürünleri kullanmalıyız. Cildimizin kuru bir cilde dönüşmesini önlemek için yağlı veya nemlendirici temizleyici makyaj ürünleri kullanmalıyız. Berna cildimizin kurumaması için nemlendirici malzemeler tercih edebiliriz Bunlar nelerdir özellikle yüz temizleme sütleri ön plana çıktığı kış aylarında Ara ara da nemlendirici yağlar ile makyaj temizliği yapmalıyız.

Makyajınızı temizlerken ve bakımı yaparken dikkat etmeniz gereken konulardan birisi de cildinize zarar vermemektir. Cilt temizlemek için pH düzenleyecek  ve toniklerri tercih ediniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *