Faruk K kimdir
11 Ara, 2018 18:47 tarihinde eklendi

Faruk K kimdir

Faruk K besteci söz yazarı pop şarkıcısı aynı zamanda dansçı. 20 Nisan 1973 İstanbul Şişli doğumlu. Gerçek ismi Faruk kurukaya idi ama kaset ve çıkarttıktan sonra Faruk K ismini kullanmaya başlamıştır.

Eğitimine Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı modern dans bölümünü tamamlamıştır. Koç burcu. Ilk çalışması n1996 yılında Birkaç İyi Adam grubu ile birlikte bir single çalışması ile başlar. Daha sonra çıtır kızlar grubu ile birlikte ikinci albümünü çıkartıp daha sonra Mimar Sinan devlet Üniversitesi Konservatuarı modern dans bölümünü bitirdi konservatuar yıllarına sanat yönetmenliği ve kareografi üzerinde yaptığı çalışmalar sonucunda birçok sanatçının kliplerinde konserve televizyon programlarında çalıştı.

Faruk K 2001 yılında piyasaya sürdüğü azar azar adlı solo albümüyle büyük bir çıkış yakaladı bu başarısı bir sonraki yıl honki ponki albümü izledi sanatçı 2005 yılında ise enerji adı albümüyle hayranlarının karşısına çıktı.

Faruk K 3 yıl müziği ara verdikten sonra Yeni bir çalışması ile 2011 yılında fark adlı albümünü piyasaya sürdü. Ünlü isimleri şarkılarına yerlerde Sezen Aksu Serdar Ortaç Zeynep Dizdar gibi isimlerin parçalarını seslendirdi.

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *