Kim milyoner olmak ister 807. bölüm soru ve cevap
27 Şub, 2019 16:55 tarihinde eklendi

Kim milyoner olmak ister 807. bölüm soru ve cevap

Türkiye’nin en çok izlenenler merakla takip edilen yarışma programı Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında 807. bölümde sorulan sorular güne yarışmacıları oldukça zorladı. 200 bölümde sorulan sorulardan birine oldukça basit olan sporla alakalı sorular soruyor bilemeyecek sevgiye sorarak seyirci jokerini kullanarak oldukça ve stüdyoda izleyiciler tarafından gülüşmelere neden oldu.

Birinci soru. Attığı Golden sonra Klişe olarak topu formasının içine sokan bir futbolcu attı bu golü kime ithaf etmiştir?

A. Kilolu kayınçosuna. B. Tombul bacanağını. C. Göbekli Kankasına. D. Hamile eşine. Doğru cevap hamile eşine olacaktı yani de seçeneği doğru cevap ederim ama bu soruda seyirci joker mi kullanarak videodaki seyirciler arka gülüşmelere neden oldu.

İkinci soru. Kendisine saat kaç diye sorulan çocukların dileklerini ısırıp verdikleri Klişe cevap hangisidir?

A. Dini damak geçiyor. B. Dişi tırnak geçiyor. C. Eti kemik geçiyor. D. Kanı damar geçiyor. Doğru cevap C seçeneği eti kemik geçiyor doğru cevaptır.

3. soru. Bir yerde Sağdıç olduğu söylenen biri varsa orada ne tarz bir organizasyon yapılıyordur?

A. Düğün. B. İş yemeği. C. Halı saha maçı. D. Mezuniyet töreni. Bu soruda ki Doğru cevap A şıkkı yani düğün yapılıyor demektir.

4. Soru. Değerli olan kişi veya eşyaları korumayan. Onlara saygı göstermeyen kişilerin hangisini bilmediğini söylenir

A. Yol Iz. B. Kadir kıymet. C. Konu komşu. D. Eş dost. 4 sorunun doğru cevabı B seçeneği kadir kıymet.

5. Soru. Kim Milyoner Olmak İster yarışmasının 5 sorusu Dinlediğiniz konuşmada hangi şehre ait yapılardan söz edilmektedir?

A. Londra. B. Madrid. C. Berlin. D. Paris. 5 sorunun cevabı ise. A şıkkı Londra olacaktı ve doğru cevap verdi yarışan yarışmacı.

6. Soru. Cahit Sıtkı Tarancı’nın Ben dünyadan bir haber bir çocuğum kayıt zıp zıplar mı arıyorum dizelerinde bahsi geçen zıp zıp nedir?

A. Topaç. B. Bilye. C. Pilastik Top. D. Yoyo. 6 sorunun cevabını verebilmek için Kim milyoner ister yarışmasına katılan yarışmacı yarı yarıya Joker hakkını kullanarak iki seçeneği eledi geriye kalan bilye ve yoyo cevaplarını Düşünen ve zaman içinde değerlendiren yarışmacı bilye cevabını vererek 7500 lik ödülü ulaştı.

7. Soru. Hangi karakteri Robert De Niro tarafından canlandırılmıştır?

A. Vito Corleone. B. Travis Bickle. C. Jake LaMotta. D. Carlito Brigante. Kim Milyoner Olmak İster yarışmasını hangi sinema karakteri Robert De Niro tarafından canlandırılmıştır sorusuna 7 soruda Vito Karlıova ne diye cevap veren yarışmacı soruyu bilmeyerek yarışmadan toplam 7500 ödül ödül olarak elendi.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *