Oyuncu Efecan Şenolsun’a Cinsel Saldırı Suçundan 17 Yıl Hapis Cezası İstemiyle Dava Açıldı
23 Nis, 2019 12:53 tarihinde eklendi

Oyuncu Efecan Şenolsun’a Cinsel Saldırı Suçundan 17 Yıl Hapis Cezası İstemiyle Dava Açıldı

Oyuncu Elit İşcan geçtiğimiz yıl 7 Haziran tarihinde aynı dizide rol aldığı oyuncu meslektaşı Efecan Şenolsun’un kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu iddia ederek İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurmuştu. üzerine savcılık bir soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında Elit İşcan, Efecan Şenolsun ve set ekibinden diğer çalışanlar da dinlenerek başlatılan soruşturma tamamlandı. Setten 18 kişinin tanık olarak gösterildiği tanık listesinde oyuncu Elçin Sangu ve Kerem Bursin de bulunmaktadır. Son olarak Efecan Şenolsun hakkında  “Cinsel saldırı” ve “Hakaret” suçlarından 17 yıl 4 aya kadar hapis cezası istemiyle açıldı.

Elit İşçan ifadesinde şüpheli Şenolsun’un kendisini zorla öpmeye çalıştığını söylerken, şüpheli Efecan Şenolsun’un da suçlamaları reddetti. İddianamede ifadelerine yer verilen yönetmen asistanı olarak çalışan Alper Aka’nın ifadesine göre de, şüpheli Şenolsun, şikayetçi İşcan’a hakaret edip belinden tutarak öpmeye çalışmıştır. Aynı yönde ifade veren sanat asistanı Meriç Bucak da şüphelinin elini şikayetçiye dolayarak öpmeye çalıştığını söyledi.

Efecan Şenolsun 17 Yıl 4 Aya Kadar Hapis Cezası İstemi İle Yargılanacak

Savcılık tarafından yürütülen soruşturmanın ardından oluşturulan iddianamede Efecan Şenolsun’un “Cinsel saldırı” ve “Alenen hakaret” suçlarından cezalandırılması istendi. 7 yıl 9 ay 15 günden 17 yıl 4 aya kadar hapis cezası istenilen İstanbul Anadolu 19. Asliye Mahkemesi tarafından yürütülmektedir.

 

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *