Oyuncu Efecan Şenolsun’a Cinsel Saldırı Suçundan 17 Yıl Hapis Cezası İstemiyle Dava Açıldı
23 Nis, 2019 12:53 tarihinde eklendi

Oyuncu Efecan Şenolsun’a Cinsel Saldırı Suçundan 17 Yıl Hapis Cezası İstemiyle Dava Açıldı

Elit İşcan geçtiğimiz yıl 7 Haziran 2018 tarihinde aynı dizide aldığı oyuncu meslektaşı Efecan Şenolsun’un kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu iddia ederek İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurmuştu. Şikayet üzerine savcılık bir soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında Elit İşcan, Efecan Şenolsun ve set ekibinden diğer çalışanlar da dinlenerek başlatılan soruşturma tamamlandı. Setten 18 kişinin tanık olarak gösterildiği tanık listesinde oyuncu Elçin Sangu ve Kerem Bursin de bulunmaktadır. Son olarak Efecan Şenolsun hakkında  “Cinsel saldırı” ve “Hakaret” suçlarından 17 yıl 4 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Elit İşçan ifadesinde şüpheli Şenolsun’un kendisini zorla öpmeye çalıştığını söylerken, şüpheli Efecan Şenolsun’un da suçlamaları reddetti. İddianamede ifadelerine yer verilen asistanı olarak çalışan Alper Aka’nın ifadesine göre de, şüpheli Şenolsun, şikayetçi İşcan’a hakaret edip belinden tutarak öpmeye çalışmıştır. Aynı yönde ifade veren sanat asistanı Meriç Bucak da şüphelinin elini şikayetçiye dolayarak öpmeye çalıştığını söyledi.

Efecan Şenolsun 17 Yıl 4 Aya Kadar Hapis Cezası İstemi İle Yargılanacak

Savcılık tarafından yürütülen soruşturmanın ardından oluşturulan iddianamede Efecan Şenolsun’un “Cinsel saldırı” ve “Alenen hakaret” suçlarından cezalandırılması istendi. 7 yıl 9 ay 15 günden 17 yıl 4 aya kadar hapis cezası istenilen dava İstanbul Anadolu 19. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından yürütülmektedir.

 

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *