Sıla ve Ahmet Kural Davası
23 Nis, 2019 12:52 tarihinde eklendi

Sıla ve Ahmet Kural Davası

Birisi Türk Pop Müziğinin en önemli besteci söz yazarı ve şarkıcılarından Sıla Gençoğlu. Diğeri genç kızların gözdesi, yaptığı filmler ile son yıllarda popülerliği artan Ahmet Kural. Aralarında yaşanan aşkı bilmeyen yok.

Büyük bir tutku ile yaşanan araya giren bir ayrılıktan sonra tekrar barışmaları ile mutlu sona ulaşmış gibi görünüyordu. Lakin kısa bir ayrılıktan sonra bir araya gelen bu iki ünlü ismin beraberliği uzun süremedi ve bir gece Sıla’nın sevgilisi Ahmet Kural tarafından fiziksel ve sözlü olarak şiddet gördüğü basının gündemine bomba gibi düştü.

Sıla Gençoğlu yaşadıklarını doktor raporları ile belgeledi ve o dönem basına Sıla’nın gördüğü fiziksel şiddetin izleri yansıdı. Karşılıklı konuşmalar akabinde devam eden davanın dün ikinci duruşması yapıldı.

Yapılan bu ikinci davada şiddet uygulayan ünlü Ahmet Kural için İstanbul 60. Adliye Ceza Mahkemesi tarafından 1 yıl 4 ay 20 gün hapis cezası verildi. Her iki tarafın da avukatları katıldığı sonrası tutuksuz olarak yargılanan Ahmet Kural için hapis yolu gözüktü.

Bilindiği üzere Gençoğlu’na karşı uyguladığı  kasten yaralama, hakaret tehdit suçlarından yargılanıyordu.Mahkemede Ahmet Kural tarafından önerilen tanıkların dinlenmesi reddedildi.

Bu durum karşısında Sıla sonrası yaptığı açıklamada adalete güvendiğini ifade ederken, Ahmet Kural Sıla’nın kendisini kariyeri için kullandığını ifade etti.

Şimdi artık Ahmet Kural için hapis yolu gözükmüş görünüyor.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *