Ahmet Kural Kimdir?
25 Nis, 2019 9:27 tarihinde eklendi

Ahmet Kural Kimdir?

Birçok komedi ve dram ağırlıklı filmlerin hem yazarı hem yönetmeni olarak büyük başarılara imza atan Ahmet Kural, 10 Kasım 1982 yılında Kütahya’da dünyaya gelmiştir. Lise yıllarında tiyatro bölümünü okuyup başarıyla bitirmiş olup, Selçuk Üniversitesinde Radyo Televizyon bölümü okumuş ve sonrasında Bilkent Üniversitesinde kariyeri için master yapıp çeşitli eğitimler almıştır.

İlk eğitimini Müjdat Gezen sanat merkezinde alan ’ı Levent Kırca keşfetmiştir. Tiyatro eğitimleri sürerken TRT 1’de yayınlanan fikrimin ince gülü adlı dizide rol almıştır. Gazi dizisinden gelince diğer projelerini iptal edip bu dizide oynamaya başladı fakat reytinglerin düşük olması sebebi ile 19. Bölümde dizi yaptı. Bu zaman zarfında Güneşin isimli filmde gösterdiği performansıyla başarısını hızla arttırmış ve adından söz ettirmeyi başarmıştır. Bu deneyimlerinden sonra asıl başarısını Çalgı Çengi ile yapmıştır. Yakın arkadaşı Murat Cemcir ile başrolleri paylaştığı bu filmde, büyük beğeni toplamıştır. Bu filmde beraber rol aldıktan sonra ikili İşler Güçler adlı dizide 2012 yılında beraber rol aldılar. Komedi ve dram söz konusu olan dizide büyük kitle sahibi oldular.

Dizi olumlu geri dönüş aldıktan sonra Düğün Dernek isimli komedi filmini izleyicilerine sundu. Bu yaptığı işlerden sonra Yılın En iyi Komedi Erkek Oyuncusu ödülüne layık görülmüş ve ödülü kazanmıştır. 2014 yılında yayınlanmaya başlayan Kardeş Payı dizisinde yine Murat Cemcir ile başrolleri paylaşmıştır. Seda Bakan da kadroya dâhil olmuştur. En son ise Düğün Dernek 2 filminde rol almıştır. Yazdığı ve oynadığı komedi türü film ve diziler sayesinde başarısı oldukça yükselmiştir. Katıldığı Talk Showlarda ve yarışmalarda oldukça eğlenceli kişiliğinin olduğunu herkese göstermiş ve kitlesinin genişlemesini sağlamıştır. Kamera karşısında doğal davranmanın her zaman en iyi duruş olduğunu vurgulamış ve desteklemiştir. Her zaman işi ile ilgili konuların konuşulmasını ve ön plana çıkacaksa bile bu konular sayesinde çıkmak istediğini dile getirse de son dönemlerde şarkıcı ile ilgili olayları ile gündemden düşmemektedir. Buna rağmen hala hayranları tarafından destekleniyor ve seviliyor.

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *