Aleyna Tilki Kimdir?
25 Nis, 2019 9:28 tarihinde eklendi

Aleyna Tilki Kimdir?

Sanat dünyasına adımını attığı ilk andan itibaren tüm gözleri üzerine alan isim Aleyna Tilki, 28 Mart 2000 doğumludur ve Konyalıdır. İlk olarak kendisini 2014 yılında Yetenek Sizsiniz yarışmasında Gesi Bağları türküsünü söylerken tanıtmıştır. Yarışmada büyük beğeni toplayan Aleyna Tilki, ortaokul çağından itibaren müzik aşkının olduğunu sürekli dile getirmiştir.

Yaşına rağmen büyük başarılara imza atan genç şarkıcı, 2016 yılında ilk single’ını Cevapsız Çınlama olarak yayınlamıştır. Yayınlandığı ilk günden itibaren milyonlarca izlenme ve satış rekorları kırmıştır. En çok izlenen Türkçe unvanını da böylelikle elde etmiş oldu. Birçok ünlü bestekâr ve sanatçı ile çalışmış, onlardan şarkı almış ve seslendirmiştir. Ses konusunda her bir eğitim almadığını belirten Aleyna Tilki, söylerken her zaman disiplinli olduğunu dile getirmiştir. Yaptığı her şarkısı ile neredeyse tüm müzik listelerinde bir numaraya yükselmiştir.

Sen Olsan Bari isimli şarkısı da ikinci şarkısıdır. Yıldızlı albümünde Yıldız Tilbe’nin Yalnız Çiçek şarkısını seslendirmiş ve oldukça beğenilmiştir. En son çıkan Dipsiz Kuyum şarkısı yine dinlenme rekorları kırmış olup, çok sevilmiştir. Yaptığı tüm çalışmalarında destek olan yakın arkadaşı Emrah Karaduman ile işbirliği içerisindedir. Geniş bir kitleye sahip olduktan sonra birçok Talk Show, sabah programları ve yarışmalarda yer almıştır. Duayen sanatçıların hepsinden tam not almış olup, ödül törenlerinde almıştır. Aynı zamanda En İyi Çıkış Yapan Sanatçı ödülüne layık görülmüş olup ödülü kazanmıştır. Seslendirdiği Yalnız Çiçek şarkısına çektiği video kliple de adından söz ettirmeyi başarmıştır. Bu sayede ise Yılın En İyi Video Klibi ödülünü kazanmıştır. En büyük hayali Selda Bağcan ile Gesi Bağları şarkısını bir konserinde söylemek istediğini her fırsatta dile getiren genç Şarkıcı, Bostancı Merkezi’nde verdiği konserde Selda Bağcan’ın yapmış olduğu sürprizle hayallerini gerçekleştirmiş oldu. İki yetenekli isim muhteşem düete imza atmış oldular. Dillerden düşmeyen ve oldukça beğenilen bu düet çok konuşuldu. Selda Bağcan genç şarkıcının performanslarını ve şarkılarını çok beğendiğini, ayrıca Aleyna Tilki’yi desteklediğini tüm samimiyeti ile dile getirdi.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *