Neslihan Atagül Kimdir?
25 Nis, 2019 7:57 tarihinde eklendi

Neslihan Atagül Kimdir?

Yaptığı oyunculukla tüm gönülleri fetheden , 20 Nisan 1992 doğumludur. İstanbul’ da dünyaya gelmiştir. Çok küçük yaşlardayken oyunculukla ilgili merakının peşinden giden başarılı oyuncunun, Erberk Ajans’ a kayıt yaptırdığı gün kariyer hayatı değişmiştir.

İlk oynadığı dizi 2006 yılında geniş izleyici kitlesine sahip olan Yaprak Dökümü dizisi olmuştur. İlk aldığı ödül ise İlk Aşk filminde gösterdiği harika performans sayesinde 2011 yılında ‘’Umut Veren Genç Kadın Oyuncu’’ ödülü olmuştur.

Mahsun Kırmızıgül ile Hayat Devam Ediyor dizisinde rol aldıktan sonra ünü tamamen yayılmıştır. 2012 yılında oynadığı Araf filminde herkesin beğenisini kazanmayı başarmıştır. Peyami Safa’nın yazmış olduğu Fatih Harbiye filminde Kadir Doğulu ile oynamış olup, o diziden sonra aralarında büyük bir aşka yelken açmışlardır. Süre gelen ilişkilerini ise evlilik ile taçlandırmışlardır. En son yer aldığı Kara Sevda dizisinde Burak Özçivit ile başrolü paylaşmıştır.

Büyük izlenme rekorları kıran ve olduğundan çok daha fazla hayran kitlesine sahip olmayı başaran Neslihan Atagül, sunduğu harika oyunculuk sayesinde Yılın En İyi Kadın Oyuncusu ödülüne layık görülmüş olup, ödülü kazanmıştır. Aynı zamanda yaptığı işin profesyonelliği gereği olsa gerek, birçok ödülü kendisi ödül sahiplerine vermek için uygun görülmüştür. Yaptığı işi gibi yardımseverliği ve güzel giden evliliği ile de sık sık gündem olmayı başaran.

Neslihan Atagül, eşi Kadir Doğulu için yaptığı inceliklerden adından sürekli söz ettirmektedir. 2015 yılından bu yana evliliklerini kameralardan uzak, sakin bir şekilde yaşayan çiftin son dönemlerde bebek istediği konuşulmaktadır. Vakıflara ve birçok yardımı kuruluşlarına yaptığı yardımlarla ile de gönülleri fethetmiştir. Sadece sinema ve dizilerde değil, Neslihan Atagül’ü reklam filmlerinde de sık sık görmekteyiz.

Şampuan ve tekstil reklamlarında da oyunculuğu kadar doğallığı da büyük beğeni toplamasına sebep olmuştur. En son oynadığı reklam filminin aksiyonlu sahneleri tüm internet sitelerinde yer almaktadır.  Bu güzel aksiyonlu sahnelerin çekildiği yer Madrid’dir. En son 2018 yılında Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından Malatya’da düzenlenen ulusal kısa metraj film festivalinde jüri üyesi olarak yer almıştı.

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *