Sıla’dan son dakika açıklaması “Korkmadan Yaşamaya Devam Edeceğim”
25 Nis, 2019 9:30 tarihinde eklendi

Sıla’dan son dakika açıklaması “Korkmadan Yaşamaya Devam Edeceğim”

’ya yönelik olarak uyguladığı şiddet iddiası ile 5 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan Ahmet ikinci kez hakim karşısına çıktı. İkinci duruşmada mahkeme, Ahmet Kural’a, 3 ayrı suçtan 16 ay 20 gün hapis cezası verdi. Adliye çıkışında açıklama yapan Sıla Türk adaletine teşekkür etti. Mutlu olduğunu ve bu durumun bütün kadınlar için güven verici bir karar olduğunu söyledi. Kendisi için çok zor günler olduğunu ifade eden Sıla susmanın da iyi bir fikir olmadığını söyleyerek, bunun gibi olaylar yaşayan birçok kadına güven veren bir mahkeme kararı olduğunu belirtti.

O Kadınların Yaşadığı Ne Varsa Yaşadım

Sıla yaşadıklarından dolayı çok kırılmış ve örselenmiş olduğunu ancak zoru seçtiğini anlattı. Susmanın daha kolay olduğunu da belirten Sıla zor olanı seçtiğini ve bu tür olaylar yaşayıp susmak zorunda hisseden binlerce kadının sesi olduğunu söyledi. Bu dönemde o kadınların yaşadığı ne varsa yaşadığını da ekledi.

Doğruya Güvenmeyi seçtim

Bu süreçte birçok yalan, dolan, iftira ve algı operasyonuna maruz kaldığını hatta kendisine yönelik sosyal lince kalkışıldığını anlatan Sıla sadece olana ve adalete güvenmeyi seçtiğini açıkladı. Hep adalete güvenmeyi seçerek, yaşadıklarının ardından sessiz kalan kadınların gözlerinden güç alarak yoluna devam ettiğini söyledi.

Son olarak bu süreçte yanında olan herkese teşekkür eden Sıla kimseden korkmadan yaşamaya devam edeceğini de açıkladı.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *