Dünyaca Ünlü Sanatçılardan Olan Sezen Aksu Baba’sı Sami Yıldırım’ı Son Yolculuğuna Uğurladı
24 Ağu, 2019 22:27 tarihinde eklendi

Dünyaca Ünlü Sanatçılardan Olan Sezen Aksu Baba’sı Sami Yıldırım’ı Son Yolculuğuna Uğurladı

Dünyaca Ünlü Sanatçılardan Olan Sezen Aksu Baba’sı Sami Yıldırım’ı Son Yolculuğuna Uğurladı

 

’nun, Sami Yıldırım 91 Yaşında İzmir’de Hayat’a Gözlerini Yumdu.   Sami Yıldırım kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi. Sezen Aksu’ya, bu hüzünlü gününde, Sibel Can ,Demet Akbağ, Gülben Ergen ve Emel Müftüoğlu gibi Ünlü İsimlerde Sezen Aksu’yu, teselli etti.

 

Türk pop müziğinin yıldızlarından olan, ‘Minik Serçe’ lakabıyla bilinen Ünlü sanatçı, Sezen Aksu’nun babası emekli okul müdürü Sami Yıldırım solunum güçlüğü nedeniyle Çiğli’de gittiği özel hastanede, akçiğer enfeksiyonu ve çoklu organ yetmezliği nedeniyle, dün sabah saat 12.30’da etti. O sırada orda Bulunan Sezen Aksu, 2016 tarihinde emekli fen öğretmeni annesi Şehriban Yıldırım’ın ardından babası Sami Yıldırım’ıda kaybetmenin acısıyla sarsıldı.

 

Sami Yıldırım için, Konak ilçesinin Küçükyalı semtinde bulunan Hacı Ahmet Tatari Camisi’nde ikindi vakti cenaze töreni düzenlendi. cenaze törenine Sezen Aksu, oğlu Mithat Can Özer ve ağabeyi Nihat yıldırım baş sağlığı dileklerini kabul etti. Sezen Aksuyu bu üzüntülü gününde Sibel Can, Gülben Ergen, Emel Müftüoğlu, Sıla Müfde Ar, eşi Ercan Karakaş, Demet Akbağ, Ceylan Ertem ve Saba Tümer gibi sanatçı dostlarıda onu bu hüzünlü gününde yanlız bırakmadı. Cenaze törenine katılamayan Zülfü Livaneli, Ebru Gündeş, Hıncal Uluç, Sertab Erener, Müjdat Gezen, Nazan Öncül ve Uğur Yücel’de çelenk göndererek baş sağlığı diledi

Sami Yıldırım’ın cenaze törenine komşuları ve yakınlarıda katıldı. Sezen Aksu, taziyeleri kabul ettiği sırada eline verilen çiçeğide cenaze buyunca elinden düşürmedi.  Sezen Aksu Baş Sağlığı diliyenlere, ‘Elbette acılıyız, ancak güçlü olmaya çalışıyoruz’ dedi.

Sami Yıldırım’ın cenazesi Örnekköy mezarlığındaki eşi Şehriban Yıldırım’ın yanında toprağa verildi.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *