Namaz Kılarak Doğuma Gittim
10 Ara, 2019 13:08 tarihinde eklendi

Namaz Kılarak Doğuma Gittim

Namaz Kılarak Doğuma Gittim

Şeyma Subaşı, Acun Ilıcalı ile boşanmasının ardından Guido Senia ile yaşamaya başlamıştı. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarıyla adından söz ettiren Subaşı, kısa bir süre önce de hesabı açarak günlük yaşantısını gözler önüne seriyor.

kanalı açınca insanlar ‘Parası bitti’ diye düşündü. Bu konuyla ilgili sen ne söylemek istersin?”

benim senelerdir içinde bulunduğum, çok ilgilendiğim bir alan değildi. Sadece müzik dinlemek için kullanılan bir mecraydı diyebilirim. Birkaç senedir YouTube için bana proje getiren çok olmuştu ama hiç profesyonel bir şekilde bu işi düşünmemiştim.

Daha sonra ‘Neden şimdi bu işe girmeyeyim?’ diye düşündüm. Sürekli telefonu elinde olan, resim ve videolar paylaşan bir insanım. O yüzden ‘Neden biri beni ve hayatımı çekmesin?’ diye düşündüm. Benim hoşuma gitti. Bundan sonra da devam edeceğim. Bunun para bitmesiyle alakası yok.  “Ben namaz kılıyorum’ demiştin. Seni insanlar hep partilerde görüyor. Dinini ya da namaz kılmayı bıraktın mı?”

Çok uç noktalar gibi gözüküyor aslında. Çok ağladım zamanında. Benim annem, babam beş vakit namazında insanlar. Annem ağzına içki sürmemiş bir insan. Biz aslında gerçekten çok dindar bir aileyiz. Hiç öyle göstermediğimi biliyorum.

Ben çok Allah’a inancı olan bir insanım ve biz böyle büyüdük. Melisa’ya da öyle yapıyorum. Kimse öyle düşünmez ama keşke Melisa ile bu muhabbetlerimizi duysanız. O kadar iyi anlıyor ki… Çok tatlı bir şekilde ona anlatıyorum, inşallah doğru söylüyorumdur. O dönem çok ağladım, çok üzüldüm. Gerçekten çok Allah’a sığındım ve dua ettim. Kuran’ın yarısını okudum. Bu tamamen kalple alakalı bir şey. Senin niyetin neyse o tamamen sana geliyor. O yüzden içki içmiyordum ve namaza başlamıştım.

Karnım büyümüştü ve hala ayaklarımı kaldırarak abdest alıyordum. Hamileliğimin son iki haftasında oturarak namaz kılmaya başlamıştım. Namaz kılarak doğuma gitmiştim. Çok da kolay bir doğum yaşadım, çok şükür. Sonra hayat şartları, içinde bulunduğumuz durum, sosyal medya araya girdi ve namaz kılamıyor oldum. Bu sonra böyle devam etti. Bu benim kalbimin değiştiği anlamına gelmiyor. Benim düşüncem, kalbim, dualarım, inancım değişmedi. Ben her gece duasını eden, şükreden bir insanım. Parasızlık beni mutsuz edecek bir şey değil. Ben ‘Çok ağır şeyler yaşadım’ desem de ben ilişkisel olarak, evlilik olarak ağır şeyler yaşadım. Allah bana sağlık anlamında hiç kötü şeyler yaşatmadı, çok şükür.

“Tek gelirin sadece nafaka mı?”

En çok konuşulan konu bu. Herkesin konuştuğu, takıldığı bir olay. Neden bu kadar takılıyorlar? Sonuçta ben ortak çocuğumuzun olduğu ve 10 sene birlikte olduğum bir adamdan nafaka alıyorum. 18 yaşımdan 28 yaşıma kadar hayatını ona adamış, ona aşık olmuş bir kadınım ve 6 yaşında bir çocuğumuz var. Boşanan herkes gibi nafaka alıyorum.

“Peki nafaka yetmiyor mu?”

Yetmeme gibi bir ihtimal yok. Çok şükür yetiyor. Benim ayrıca kazandığım para var. Tek gelirim nafaka değil. Bizim Acun’la iletişimimiz sadece o değil. Bunun arkasında bilinmeyen bazı şeyler var. Herkes rakamsal olarak nafakaya takılıyor ama bilmediğiniz şeyler var. Siz benim günahımı almaya devam edin.

 “Son dönemdeki işbirliklerin göze çarpıyor. Bu konuda söylemek istediğin şeyler var mı?”

Siz beni eski kocamdan tanıdığınız için, hayatım boyunca çalıştırılmadığım için şu anda bunları yapıyor olmama şaşırıyorsunuz. Ben bana verilen imkanları değerlendirmesini bilen, o yüzden güzel yaşayan ve bunlarla kendini besleyip, geliştiren bir insanım. Siz mesela paranız olduğunda sosyete partilerine gidersiniz, pırlanta alırsınız, çanta alırsınız ama ben kendimi geliştirmeye adadım. Ben bunu farklı değerlendirdim. Ben o zaman çalışmadım ama şimdi çalışıyorum. Neden bu yanlış anlaşılıyor? Güzel çalışıyorum, eğlenceli bir şey yapıyorum. Bana zorla yaptırılan bir şeyi yapmıyorum. Zaten hayatımın içinde olan bir işi yapıyorum.

“Restoranında durum nasıl? Devam mı yoksa başka projeler var mı kafanda?”

Ben 6 senedir sağlıklı beslenmeye ilgili bir insana dönüştüm. 2 sene önce bunu Acun’a proje şeklinde sundum. Her şeyine ben karar verdim, emeğim olan bir restoran. Bu başta gerçekten çok güzel gitti. Tabii ki Acun’un ünlü olması, benim ünlü olmam ve ikimizin popülaritesinden kaynaklı güzel gitti.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *