Lale Belkıs yıllar sonra Ben de sevdim ama sizler gelip elimden aldınız!
12 Oca, 2020 14:36 tarihinde eklendi

Lale Belkıs yıllar sonra Ben de sevdim ama sizler gelip elimden aldınız!

Lale Belkıs yıllar sonra Ben de sevdim ama sizler gelip elimden aldınız!

Yeşilçam’ın  Lale Belkıs yıllar sonra açıkladı! Lale Belkıs: Ben de sevdim ama sizler gelip elimden aldınız!

 

Yeşilçam‘ın en güzel kötü kadınlarından Lale Belkıs yıllar sonra Hülya Koçyiğit’in sunduğu ‘Film Gibi Hayatlar’ programında ortaya çıktı. Usta oyuncu Hülya Koçyiğit, programında ülkemizin ilk milli mankeni, Yeşilçam filmlerinin vazgeçilmez oyuncusu Lale Belkıs’ı ağırladı. Düzgün fiziği ve güzelliğiyle dönemin dikkat çeken isimlerinden olan Lale Belkıs samimi açıklamalarda bulundu. Aynı zamanda da bir ses sanatçısı olan 81 yaşındaki Lale Belkıs eski günlerini anlattı ve ‘Lale’ isminin kendisine nasıl verildiğinin hikayesinden bahsetti… Yeşilçam’ın unutulmayan ‘kötü kadın’ karakterlerine hayat veren Lale Belkıs’ın son halini merak eden hayranları sanatçıyı sosyal medyada sık sık aratıyorlar. İşte güzelliğiyle yıllara meydan okuyan Yeşilçam’ın usta ismi Lale Belkıs’ın son hali ve sizin için derlediğimiz ünlü isimlerin eski ve yeni halleri…

Yeşilçam’ın  Lale Belkıs

Yeşilçam’ın en güzel kötü kadınlarından Lale Belkıs yıllar sonra Hülya Koçyiğit’in sunduğu ‘Film Gibi Hayatlar’ programında ortaya çıktı. Usta oyuncu Hülya Koçyiğit, programında ülkemizin ilk milli mankeni, Yeşilçam filmlerinin vazgeçilmez oyuncusu Lale Belkıs’ı ağırladı. Düzgün fiziği ve güzelliğiyle dönemin dikkat çeken isimlerinden olan Lale Belkıs samimi açıklamalarda bulundu. Aynı zamanda da bir ses sanatçısı olan 81 yaşındaki Lale Belkıs eski günlerini anlattı ve ‘Lale’ isminin kendisine nasıl verildiğinin hikayesinden bahsetti…

 

‘LALE’ İSMİNİ DEVRIM VERDİ’

Programda eski günleri anlatan Belkıs; Lale isminin kendisine nasıl verildiğini anlattı. Ünlü oyuncu, yıllarında yaptığı 62 günlük gemi yolculuğu sırasında Hakkı Devrim’in “Gemide iki Belkıs var. Sen lale gibisin’ diyerek kendisine Lale adını verdiğini söyledi.

Rol aldığı filmlerinde hep karakteri olan kadınlara hayat verdiğini belirten Belkıs, “Oynadığım filmlerde hiçbir zaman kimsenin eşi olmadım, hiçbir filmimde evlenmedim” diye konuştu.

 

Yeşilçam’ın olarak anılmayı sevmediğini de söyleyen oyuncu şöyle devam etti: “Ben niye kötü kadını oldum ki Yeşilçam’ın? Ben de sevdim, sizler gelip elimden aldınız. Her rolü oynarım ama kötü kadın olmayı sevmiyorum.”

Yeşilçam’ın unutulmayan ‘kötü kadın’ karakterlerine hayat veren Lale Belkıs’ın son halini merak eden hayranları sanatçıyı sosyal medyada sık sık aratıyorlar.  Güzelliğiyle yıllara meydan okuyan Yeşilçam’ın usta ismi Lale Belkıs’ın son hali hayranlarının beğenisini aldı..

kaynak sabah magazin

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *