Kenan Koçak Merve Özbey ile Evlendi
10 Şub, 2020 11:21 tarihinde eklendi

Kenan Koçak Merve Özbey ile Evlendi

Kenan Koçak Merve Özbey ile Evlendi

Habertürk’ten Tolga Aslan’ın haberine göre; ünlü şarkıcı Merve Özbey, bir süredir birlikte olduğu iş adamı Kenan Koçak ile evlendi.

650 kişilik davetlinin katıldığı düğünde, Merve Özbey’in gelinliğini Sezanur Akay hazırladı. 

BALAYINA YOĞUNLUK ENGELİ

Gelinin şahitliklerini Erdem Kınay, Demet Akalın, Bengü ve Aşkım Kapışmak olurken, Merve’nin yoğun konser maratonundan dolayı çifttin balayı yapmayacakları belirtildi. Demet Akalın, geceden kareyi sosyal medya hesabından “En az benim kadar mutlu ol. Emeğini hiç inkar etmeyen, benim gözümde büyük Merve Özbey” notuyla yayınladı.

Bengü, eşi Selim Selimoğlu ve Merve Özbey ile bu karesini “Gelinimiz” notuyla paylaştı. Derya Uluğ ise paylaşımına “Mutluluklar canlarım” notunu düştü.

MERVE ÖZBEY KİMDİR?

Merve Özbey, 18 Temmuz 1988 yılında İstanbul’da doğdu. Erdem Kınay ile iş birliğine gittiği “Duman” ve “Helal Ettim” şarkılarıyla Türkiye’de ün kazandı. Merve Özbey, 18 Temmuz 1988 yılında İstanbul’da dünyaya geldi, aslen Erzurumludur. İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Sanat Müziği eğitimi aldı. Özbey’i ilk keşfeden ise Ebru Gündeş oldu. Şarkıcı Utku’nun sahne aldığı bir kulüpte vokal yapan Özbey’i dinleyen Gündeş birkaç şarkı daha söylemesini rica ettikten sonra “Vokalim ister misin?” diye sordu.  Teklifi kabul eden Özbey ardından da Demet Akalın, Bengü, Özcan Deniz, Ferman Toprak, Utku ve Yaşar İpek gibi isimlere vokallik yaptı. Demet Akalın’ın albüm lansmanında solo performans sergilerken Erdem Kınay’la tanıştı.

Kınay, proje albüm yapacağını söyledi ve Özbey’e demo kaydı yaptı. 2012 yılında Kınay’ın çıkardığı Proje albümünde “Duman” şarkısına eşlik etti. Şarkı büyük kitlelere ulaşarak, Özbey’in ilk kez duyulmasını sağladı. 2013 yılında Kınay’ın ikinci albümü olan Proje 2’de “Helal Ettim” şarkısını seslendirdi. Kınay ile yaptığı şarkılar ses getirince solo albüm yapmaya karar verildi. Temmuz 2015 yılında Özbey’in ilk albümü Yaş Hikayesi piyasaya sürüldü. Albümün çıkış şarkısı da sözleri Deniz Erten, müziği Erdem Kınay’a ait olan “Yaş Hikayesi” oldu. Şarkı Türkiye resmî listesi’nde iki numaraya kadar yükselmeyi başardı. Albümün ikinci video klibi ise “Topsuz Tüfeksiz” şarkısına çekildi.

Dünya evine giren ünlüler arasına katılan merve özbey oldukça mutlu bir o kadarda neşeli olduğu her halinden belli idi mutluluklar merve özbey.

 

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *