Rufat İsmayil’den suç duyurusu! Rufat İsmayil Kimdir
27 Kas, 2020 20:41 tarihinde eklendi

Rufat İsmayil’den suç duyurusu! Rufat İsmayil Kimdir

Rufat İsmayil’den suç duyurusu! Rufat İsmayil Kimdir

hakkında merak edilen soruların cevapları. Aslen nereli? kaç ? evli mi? Çalışma hayatı, kısaca biyografisi.

1981 yılının Şubat ayında aslen Azerbaycan, Bakü’de dünyaya gelen Rufat İsmayil’in Kova’dır. 14 yaşında iken Hollanda, Amsterdam’a taşınmış, Samira Hasanova’nın model ajansında çalışmaya başlamıştır. Kısa bir süre sonra ise Yudashkin, Pak Roban ve birçok ünlü tasarımcı ile çalıştı, 2000 yılında Azerbaycan’ın en iyi modeli olmuştur. Azerbeycan Best Model olarak dünyasına ilk adımını 2000 yılında atmıştır.

2014 yılında kendi markasını yaratmaya karar vermiştir. Afffair.fff kişisel koleksiyonu ile 2015 yılından itibaren İtalya, Milano’da (Ill. Floransa, İstanbul, Tahran, Dubai ve moda hafta sonları koleksiyonunu sunmaya başlamıştır.

Yurt dışında Amsterdam ile birlikte ’da da eğitimin yanı sıra, Türkiye’de saygın moda şirketleri arasında yer alan Vakko’da da eğitim almıştır. 2015 ve 2016 yılında Milano Moda haftasında Afffair markası ile yer verilen ilk Türk ve Azeri modacı olma ünvanını kazanmıştır

2018 yılında New York Fashion Week’te gerçekleştirmiş olduğu defileye ünlü Günay Musayeva’da katılmıştır. Yine 2019 yılında da Musayeva New York Fashion Week’te Springs Studio’da gerçekleştirdiği Afffair: The Butterfly Effect’ defilesinde yer almıştır. Mens Health dergisinin şubat sayısının kapak yıldızı olan Rufat İsmayil, Günay Musayeva ile birlikte objektiflere iddialı pozlar vermiştir. Ardından aşk dedikoduları çıkmış, ancak henüz net bir açıklama yapılmamıştır.

Dünyanın bir çok yerinde defile ve organizasyonlara imza atmakta, yurt dışında hem Azerbeycan hemde Türkiye’nin uluslararası moda elçisi olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Ünlü modacı Rufat İsmayil, ’nun bir dizide rolü gereği giydiği tasarımının beğenilmeyip aşağılanması sonrası suç duyurusunda bulundu.Rufat İsmayil dilekçesinde “Tasarımım benden izinsiz kullanıldı, üstelik reyting uğruna aşağılanıp kötülendi. İtibar kaybı yaşadım” dedi

Sabah’tan Dilek Yaman’ın haberine göre oyuncu Burçin Terzioğlu’nun konuk olduğu bir dizide giydiği kıyafet, dünyaca ünlü modacı Rufat İsmayil’e ait çıkınca ortalık karıştı. Beyonce, Jennifer Lopez, Ashanti, Ariana Grande, Bebe Rexha gibi dünya yıldızlarının da modacısı olan İsmayil, kendisinden izinsiz şekilde tasarımının kullanıldığını, reyting uğruna senaryo gereği eserinin aşağılandığını, kötülendiğini ve bu yüzden itibar kaybı yaşadığını öne sürerek şikayetçi oldu. Modacı, dünyaca kabul görmüş tasarımının maddi ve manevi kayba maruz kaldığını ileri sürdü.

 

Modacının ihbarı sonrası olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Terzioğlu’nun dizideki rolü gereği bir ödül töreninde giydiği elbise beğenilmedi ve oyuncuya değiştirmesi için baskı yapıldı. Kıyafetin kötü ve rüküş olduğunu söyleyen menajer ve oyuncuların ısrarı sonrası Terzioğlu’nun canlandırdığı karakterin kıyafeti değiştirildi.

 

Savcılığa suç duyurusunda bulunan İsmayil, dilekçesinde elbisenin Fashion Week’te ünlü model Coura Sasha tarafından giyildiğini ve özel bir tasarım olduğunu anlattı. Modacı, kıyafetin, ünlü bir derginin kapak çekiminde de Ayşe Hatun Önal’ın üstünde olduğunu

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *