Dilber Ay kimdir Hayatı film oluyor
29 Kas, 2020 22:16 tarihinde eklendi

Dilber Ay kimdir Hayatı film oluyor

Dilber Ay kimdir Hayatı film oluyor

Dilber Ay kimdir

Dilber Ay’dan kötü haber… Ülkemizin en sevilen Türk halk müziği sanatçılarından biri olan Dilber Ay, 63 yaşında hayata gözlerini yumdu. Peki Dilber Ay kimdir? İşte Dilber Ay’ın hayat hikayesi ve hayatını kaybetmesinin nedeni

 

Usta sanatçı Dilber Ay’dan acı haber. Birçok şarkısı ile milyonların gönlünde taht kuran Dilber Ay, geçirdiği kalp kirizi sonucu yaşamını yitirdi. İşte Dilber Ay ile ilgili merak edilenler…

DİLBER AY KİMDİR?

Dilber Ay, (d. Dilber Karakaş 1 Ocak 1956, Kahramanmaraş), Türk halk müziği sanatçısı, söz yazarı ve sunucu.

Kureyşan aşiretine mensup olan Ay, 1 Ocak 1956’da Kahramanmaraş ilinin Pazarcık ilçesinde Yörük ve Kürt bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Kahramanmaraş ilinde ilkokul 3. sınıfa kadar okudu. ile birlikte Kahramanmaraş’tan önce Ankara’ya, oradan da Bolu-Düzce taraflarına göç ederek yerleşti. Düzce’de okula devam edemeyip 13 yaşında iken yaşlı bir adamla evlendirildi. Evlenmeden önce Düzce’ye güzel ses aramak için radyocular gelmişti. Gönül Gel Seninle Muhabbet Edelim türküsünü söyledi ve düzenlenen güzel ses yarışmasında birinci oldu. İki çocuk annesi olduktan bir müddet sonra evlendiği kişiden ayrıldı. Radyoda tanındıktan sonra 24 albümü oldu. Almanya’da iki kere hapis yattı. Flash TV’nin Kadere Mahkumlar adlı programın sunuculuğunu yapmaktadır.

Hayatı olan Dilber Ay

Geçtiğimiz sene nedeniyle hayatını kaybeden usta sanatçı Dilber Ay’ın hayatı oluyor. Sanatçının çocukluğunu Zeliha Kendirci, gençliğini ise başarılı Büşra Pekin canlandıracak.

Yapımcılığını Fikri Harika Yapım ile Aytaç Medya’nın üstlendiği, senaryosunu Kamuran Süner ile Nalan Merter Savaş’ın yazdığı, müzik direktörlüğünü İskender Paydaş, görüntü yönetmenliğini İngiliz Jean Paul Seresin’in yapacağı ve yönetmen koltuğunda Hakan Kırkavaç’ın oturduğu filmin çekimleri Kasım ayında başlıyor.

 

Filmde, Dilber Ay’ın çocukluğunu O Ses Türkiye yarışmasında yarışan Zeliha Kendirci canlandırırken kadrosunda Nursel Köse ve Tuncer Salman gibi ünlü isimler de yer alıyor. Türk Halk Müziği sanatçısı Dilber Ay’ın hayat hikayesini anlatan “Dilber Ay” filmi Adana, Sakarya ve İstanbul’da çekilecek. Filmde Dilber Ay’ı canlandıracak Büşra Pekin, sanatçının videolarını izleyerek rolüne hazırlanmaya başladı.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *